فعالیت ۷۹۵ نفر در شوراهای حل اختلاف استان همدان

وکیل ملت: همدان- رئیس شوراهای حل اختلاف استان همدان از فعالیت ۷۹۵ نفر در شوراهای حل اختلاف استان همدان خبر داد.

تاریخ انتشار: 16مهر1394|01:40

فعالیت ۷۹۵ نفر در شوراهای حل اختلاف استان همدان
| کد خبر: 26481

به گزارش وکیل ملت مجتبی دیناری بابیان اینکه در حال حاضر ۷۹۵ نفر در شوراهای حل اختلاف استان همدان مشغول به کار هستند گفت: از این ۷۹۵ نفر نیروی مستقر در شوراهای استان ۱۲۶ نفر بازنشسته، ۱۷۲ نفر شاغل و ۳۰۰ نفر به‌صورت تمام‌وقت فعالیت دارند.

وی با اشاره به افرادی که از دادگستری به شوراها مامور می‌شوند، گفت: به‌جز افرادی که به‌صورت افتخاری در شوراها مشغول به کار هستند تعدادی از این ۷۹۵ نفر از دادگستری به شوراها مامور می‌شوند که شامل ۵۶ قاضی و ۱۱ مامور دائم و ۳۷ رابط بین دادگستری و شوراها هستند.

دیناری با اشاره به ارایه لایحه‌ای از سوی قوه قضاییه به دولت برای اصلاح قانون تشکیل شوراهای حل اختلاف که صلاحیت بررسی پرونده‌ها از ارزش  ۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند، گفت: در این لایحه نصاب شورای حل اختلاف افزایش یافته است به گونه‌ای که اگر تاکنون این شورا می توانست پرونده‌هایی با ارزش ۵ میلیون تومان را بررسی کند اکنون این رقم به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته و پرونده‌هایی که ارزش ۲۰ میلیونی دارند مورد بررسی قرار می‌گیرند.

رئیس شورای حل اختلاف با تأکید بر اینکه هنوز لایحه‌ افزایش ظرفیت شوراها تصویب نشده است، گفت: بهبود وضعیت شوراهای حل اختلاف که اکنون فقط به‌عنوان یک تشکیلات و سازمان مردم‌نهاد فعالیت می‌کند و بهبود وضعیت کارکنان شورا در این لایحه مدنظر بوده است.

وی در ادامه گفت: وقوع تمامی این فرایندها به نظر مجلس بستگی دارد و در صورت موافقت مجلس با این لوایح این فرایندها صورت می‌گیرد.

دیناری با تأکید براینکه اعضای شورا به‌صورت افتخاری فعالیت می‌کنند و ماهیانه پاداش اندکی دریافت می‌کنند، گفت: چندی قبل لایحه‌ای در مجلس با عنوان افزایش حقوق کارکنان شورا مطرح شد.

رئیس شورای حل اختلاف استان همدان با اشاره به لایحه‌ افزایش حقوق کارکنان گفت: در صورت تصویب این لایحه شوراها به گروه ۱ و ۲ تقسیم‌بندی و برخی از اعضای شورا که کارکنان تمام‌وقت هستند از حداقل حقوق بهره‌مند می‌شوند هرچند باید تأکید کرد که هنوز این لایحه تصویب نشده است.

وی گفت: البته اگر افزایش صلاحیت شوراها به ۲۰ میلیون تومان به تصویب برسد هیچ تضمینی برافزایش حقوق کارکنان نخواهد بود.

رئیس شورای حل اختلاف بابیان اینکه لایحه‌ای با عنوان اینکه افرادی که بازنشسته شده‌اند دیگر نمی‌توانند مشغول به کار شوند تصویب‌شده است، گفت: نیروهای شورا افتخاری بوده و نیروهای بازنشسته نیز افتخاری هستند.

 

 

خبرگذاری مهر

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top