جذب 400 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش تهران

وکیل ملت: معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌و‌پرورش شهر تهران بیان کرد: تعداد نیروهای خروجی و ورودی وزارت آموزش‌و‌پرورش توزان ندارد به گونه‌ای میزان خروجی‌ها چندین برابر ورودی‌ها است.

تاریخ انتشار: 7خرداد1397|10:58

جذب 400 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش تهران
| کد خبر: 267196

ابراهیم رفیعی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌و‌پرورش شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با بیان اینکه میانگین سابقه تدریس معلمان در برخی مناطق تهران بیش از 25 سال است، اظهار کرد: متاسفانه این مشکل گریبانگیر عمده مناطق تهران شده که البته این مساله در مناطق شمالی تهران حاد‌تر است.

وی افزود: البته این مشکل فقط مختص تهران نیست و برخی استان‌ها کشور نیز دارای معلمانی هستند که میانگین سنی و سابقه تدریس آنها در مرز بازنشستگی است.

رفیعی با بیان اینکه متاسفانه در تعداد خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان و نیاز کشور به معلم توزان برقرار نیست، یادآور شد: برای مثال امسال در استان تهران 4 هزار معلم بازنشسته می‌شوند و این در حالی است که تنها 400 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌و‌پرورش شهر تهران تصریح کرد: اگر وزارت آموزش‌و‌پرورش برای جبران این مشکل چاره‌ای در نظر نگیرد طی 4 الی 5 سال آینده با بحران کمبود معلم مواجه خواهیم شد.

وی با توجه به اعمال برخی راهکارهای موقتی جبران کمبود معلم، خاطرنشان کرد: یکی از راهکاری موقت به‌کارگیری نیروهای بازنشسته است یعنی باید از این همکاران بخواهیم بازنشستگی خود را به تعویق بیاندازند اما با توجه به اینکه بر اساس قانون خدمات کشوری این افراد نمی‌توانند بیش از ساعات مشخص در هفته در خدمت آموزش‌و‌پرورش باشند کمبود‌ها به صورت چشم‌گیر پوشش داده نمی‌شود.

رفیعی تاکید کرد: وزارت آموزش‌و‌پرورش باید از طریق دریافت مجوزهای لازم به فکر جذب و آموزش نیروهای جوان باشد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top