شبح قالیباف در راهروهای شهرداری منطقه 15

وکیل ملت: پس از 12 سال کاخ امپراطوری شهردار اسبق و یاران اصولگرایش در بهشت، توسط مردم تهران فروریخت و اصلاح‌طلبان با اراده مردم سکاندار شهرداری تهران شدند. پیروزی قاطعانه و تمام عیار لیست تخصصی امید در انتخابات، نمایش اراده‌ای بود که با حضور گسترده در انتخابات، به یک جریان در تهران، «نه» گفت و هرگونه «باج‌دهی» را نادرست و غیراخلاقی اعلام کرد.

تاریخ انتشار: 25خرداد1397|23:44

شبح قالیباف در راهروهای شهرداری منطقه 15
| کد خبر: 268495

وضعیت اسف بار مدیریت شهری و نارضایتی مردم منطقه 15 و شکل گیری اراده جمعی مبنی بر تغییر بزرگ؛ برای اولین بار در طول تاریخ انقلاب اصلاح طلبان و آقای روحانی را حائز رأی اکثریت در منطقه نمود که نویدبخش روزهای خوب برای منطقه مینمود. (شایان ذکر است در سال ۹۲ تنها منطقه ای که قالیباف از روحانی بیشتر رای آورد همین منطقه بود)

شاخص فساد در منطقه و میزان نارضایتی و فقر خدمات رسانی به حدی در منطقه 15 جدی بود که نجفی شهردار تهران که با شعار "شهر امید، مشارکت و شکوفایی" پا به عرصه گذاشته بود در اولین انتصاب خود در میان شهرداران، شهردار منطقه 15 را تودیع نمود. پس از انتصاب محمدی انارکی با توجه به سوابق کاغذی ایشان قرار بود بارقه های امید در آسمان منطقه خودنمایی کند و دور تازه ای از شکوفایی و اصلاح سیستم رقم بخورد ولی سیاهه ای که لیست شورای شهر نگاشته بودند، لااقل در منطقه 15 بر روی همان کاغذ ماند و یا اثری نداشت و یا اثرش خیلی کمرنگ بود.

در جلسه ای که مجموعه نخبگان منطقه 15 با شهردار جدید داشتند و هشدار در مورد وضعیت نا به سامان منطقه، لزوم جلسات مداوم جهت همفکری برای تعیین راهبردها و تغییرات شجاعانه و گسترده در سطح منطقه از انتظارات دلسوزان منطقه بود.  

 با گذشت بیش از یک سال از انتخابات شورای شهر تهران متاسفانه نه تنها شاهد اصلاحات و تغییر در فضای کالبدی و ظاهری و ایجاد امکانات رفاهی برای شهروندان منطقه نبوده ایم، که شاهد ادامه کار با مدیران مشکل دار قبلی و عدم استفاده از ظرفیت نیروهای موجود در منطقه هستیم.

یکی از معدود تغییرات ایجاد شده, انتصاب مدیر پروازی است که در طول هفته سه روز را در یکی از شهرهای جنوب کشور سپری میکند و قادر به اداره حوزه کاری خود و خدمت به مردم شریف منطقه نمی باشد.

با سرکشی میدانی در سطح ادارات شهرداری منطقه 15، آنچه به شدت خودنمایی میکند، گشتن در بر همان پاشنه قبلی و افزایش نارضایتی کارکنان از نحوه برخورد و عملکرد معاونین شهردار است که حاکی از جسارت بیشتر در فساد و کاهش سطح خدمت رسانی می باشد.

آنچه که امروز هشدار میدهیم، نگرانی از پشیمانی مردم از حضور در انتخابات و ناامیدی از جریان اصلاحات است که اگر این چنین باشد و اینگونه می اندیشند که داشته‌هایشان، بدون همراهی و لطف مردم به‌دست‌آمده است و مناصبشان‌ همیشگی است، روز «مرگ» این جریان خواهد بود. اگر بنا بود مدیران قالیبافی و مدیران اصولگرا در شهرداری، مسئولیت داشته باشند پس چه لزومی به حضور گسترده در انتخابات بود و چه توفیری میان قالیباف و دیگری و میان چمران و هاشمی بوده و هست؟

برای کنار زدن الهه راستگوهایی که امروز در مدیریت شهری فعال شده اند و با وزش نسیم جدید همگی خود را دلسوز مردم و شهر جلوه داده اند، نیازمند گرفتن تصمیمات سخت و به نفع مردم است، که امیدواریم آقای محمدی انارکی نسبت به این مهم اقدام نماید و بداند مردم با هیچ فرد و جریانی عقد اخوت نبسته اند و زمان به سرعت برای منشأ خیر بودن میگذرد.

در آینده نزدیک رزومه ای از معاونان و شهرداران نواحی فعلی جهت تنویر افکار عمومی منتشر خواهد شد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

علی
|
26خرداد ماه 1397
0
0
این حرف ها کهنه شده ( مدیران چی ، مدیران چی ) ، مشکل شما چیست ؟ به حتم درخواست غیر قانونی دارید که اجابت نشده !

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top