تحریم کنید؛ ما پاتک می زنیم

حمیدرضا عرب

وکیل ملت: من اینجا درمیان مسیرسن پترزبورگ به مسکو درکوپه قطاربین شهری به این فکرمی کنم که اگرایران ازگروهش صعود کند درکشورم چه وضعی به پا خواهد شد؟ من دراین افکارغوطه ورم که صعود ایران ازگروهش فوتبال ایران را وارد چه فضایی خواهد کرد؟

تاریخ انتشار: 26خرداد1397|12:10

تحریم کنید؛ ما پاتک می زنیم
| کد خبر: 268500

 من با خودم کلنجارمی روم، دو، دوتا چهارتامی کنم و بازی را بارها درذهنم می آورم که پیروزی  مقابل مراکش حادثه بود یا آغاز راهی که انتهایش برایم ناپیداست. من دراین اندیشه ام که تهران و دیگرشهرهای ایران بعد ازصعود ازگروه مرگ چه حالتی خواهد داشت؟ فوتبال شهرها را به تعطیلی خواهد کشاند؟ کارلوس کی روش براین باوراست که معجزه ای رخ نداده است و من هم همین عقیده را دارم. ازکدام معجزه حرف می زنیم وقتی حتی فیفا نیز ایران را پیش از قرعه کشی درسید ۳ قرارمی دهد و مراکش را درسید ۴. ایران با وجود نمایش نه چتدان ایده الی که دردقایق آغازین داشت، باید برنده این بازی لقب می گرفت که گرفت. این حداقل انتظاری بود که ازتیمی درسواره سیدچهارمی رفت و حال این انتظارهست که تازه معجزه آغازشود آن هم مقابل پرتغال و اسپانیا.


 تیم هایی که حتی کارلوس کی روش دروصف شان ازابرقدرت های فوتبال جهان استفاده می کند و با احترام نام شان را می برد. من به این فکرمی کنم که اگرازاسپانیا و پرتغال هم امتیازبگیریم کارلوس کی روش بازهم تاکید می کند که معجزه ای رخ نداده است. یک ایران با مردمانی که درسراسرجهان پخش شده اند انتظارروزهای بزرگ آتی را می کشند. آن هوادارانی که وقتی دربرابردوربین ایران ورزشی قرار می گیرد و صادقانه می گوید آمده بودم بعد ازبازی با مراکش به گشت و گذاربپردازم و حالا می خواهم دوباره بازی های تیم ملی کشورم را ببینم شاید تنها یک نمونه ازناامیدی های قبل ازنبرد باشد که اکنون با خلق پیروزی مقابل مراکش تغییر کرده است. حتی آن ها که نگاه مایوس کننده ای به این تیم داشتند چشم و گوش شان را هوشیارکرده اند و دوبازی آتی را انتظارمی کشند.


 اینجا درشهرهای روسیه؛ از سن پترزبورگ تا مسکو همه آن هایی که با ایرانی ها مواجه می شوند بعد ازنمایش جمعه شب هرگزنگاه  دیگری به ایران دارند و با لبخند و احترام ازتیم ملی ایران یاد می کنند. تماشاگران برزیلی و حتی آلمانی را مثال بزنم که سرصبحی درایستگاه قطار جلوی چشم خودم ایران، ایران کرد. شاید آن ها نیزبه این واقعیت تلخ می اندیشند که وقتی دنیا یکپارچه ایران را ظالمانه تحریم می کند این نتیجه چه طورخلق می شود و اساسا چه طور فوتبال ایران هنوززنده است و نفس می کشد؟!


  یقین دارم که این حس تفکرات فرناندو هیرو، سرمربی جوان و بی تجربه اسپانیا را هم سخت درگیرخود کرده است. او با چیره دست و زیرکی همچون کی روش و سربازانی فرمانبرومطیع مواجه خواهد شد. مردی که پاتک زدن را دوست دارد. مثل آنچه دربازی با مراکش رقم زد تا رنارد، سرمربی تیم ملی مراکش نیزدروصفش چنین بگوید؛ آن ها پاتک زدند،پاتک و این جمله را بارها تکرارکرد و سرتکان داد.


 مراکش مغموم و شکست خورده ودرحالی که امیدهایش را دردوبازی آتی جستجو می کند به مصاف پرتغال و اسپانیا خواهد رفت. آن ها اعاده حیثیت خواهند کرد و خوش خیالی است که سرمربی های این دوتیم تصورکنند که مراکش، قهرمان آفریقا، جام جهانی را با ۳باخت به پایان خواهد رساند. مغربی ها ،می روند تا اعاده حیثیت کنند. آن ها می روند تا شاید همچون ایران همه را شگفت زده کنند و دراین شرایط کی روش بازهم می تواند پاتک بزند و ازانگیزه های پنهان مراکش مقابل دوبه قول کی روش ابرقدرت نهایت بهره و فایده را ببرد. پرتغال و اسپانیا نیز که ایران را صدرنشین گروه خود می دانند نیک می دانند امتیازهای بازی  های آتی چه اهمیتی برای شان خواهد داشت و ازهمه مهم تراینکه با چه دیوار رسوخ ناپذیری_ایران_ مواجه خواهند شد.

آن ها می دانند که کی روش با انبوهی تجربه بین المللی وتیمی زیرطعمهوهایش دام پهن می ند پاتک خواهد زد، پاتک، پاتک و بازهم پاتک. کی روش نه فقط به مغربی ها که با غرور فزاینده ای وارد کارزاربازی های جام جهانی شده بودند بلکه به قلب ایرانی ها هم پاتک زد. آن ها که باورکرده بودند مرد پرتغالی دیگربه روزهای پایانی دوران کاری اش نزدیک شده و آن ها که سوار برموجی که برخی رسانه ها و ستاره ها علیه اش  ساخته بوند و پی درپی به سرمربی تیم ملی می تاختند؛ آن ها نیزپاتک خورده اند. درست مثل رنارد، سرمربی مراکش. درست مانند مهدی بن عطیه و یاران.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top