در ایرانشهر چه خبر است؟

یاسرعرب

وکیل ملت: دنیای مجازی به من آموخته به چشم و گوش خودم هم در اینجا اعتمادی نداشته باشم علی رغم اینکه تعداد چهل و یک تجاوز آنقدر زیاد بود که در ساعات ابتدایی با ناباوری خبر را دنبال کنم. متاسفانه خبر حقیقت دارد و حواشی آن البته دردناک تر است.

تاریخ انتشار: 27خرداد1397|11:25

در ایرانشهر چه خبر است؟
| کد خبر: 268577

ایرانشهر در سه سال اخیر هر روز شاهد نوعی از نا امنی بوده و انواع سرقت مسلحانه خرد و بزرگ را به صورت یومیه تجربه می کند! اما تجاوزات انجام شده در بازه زمانی یک ماه اخیر انجام شده. تعداد افراد باند شش نفر است که تا بحال سه نفر از آنها توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده اند. و البته سه نفر هم متواری هستند که در مورد دستگیری آنها امام جمعه از مردم و پتانسیل ارتباط مردمی کمک خواسته است. (احتمالا سه نفر دیگر تا کنون از مرز رد شده باشند)

مسئله جان خراش البته این است که در روزهای اولیه تعدادی از دختران موضوع ربوده شدن  خود و تجاوز صورت گرفته را به والدین اطلاع می دهند اما متاسفانه خانواده ها بخاطر حفظ آبرو حاضر به گزارش کردن فاجعه ی رخ داده نمی شوند! و این روند ادامه میابد تا شوربختانه تعداد تجاوزات به چهل و یک نفر می رسد. و بالاخره یکی از خانواده ها موضوع را به امام جمعه اهل سنت شهر اعلام می کند. و این چنین راز از پرده برون می افتد.

من و شما می دانیم که اگر بخت با دیار بلوچستان یار باشد تا چند روزی این رخداد شوم بر صدر اخبار خواهد نشست و بخاطر تعداد بالای دختران مورد تجاوز قرار گرفته نقل محافل خواهد شد! و بعد از چند روز به تدریج رنگ خواهد باخت. اما با یاد آوری این فاجعه خاطرمان باشد تجاوز جنسی فقط یک حق شخصی نیست که بخواهیم از آن بگذریم. آیا خانواده هایی که به خاطر حفظ آبرو سکوت کرده و با خاموشی و کتمان خود اجازه دادند روند تجاوزات ادامه یابد  و دختران دیگری در دام این باند تبه کار بیفتند هیچ تقصیری بر گردن ندارند؟چرا از عنوان کردن تجاوز جنسی چنین هیولایی ساخته ایم؟ این سکوتی که به اسم شرم و حیا و آبرو توجیه می شود احمقانه نیست؟

 آیا وقت آن نرسیده تا صدا و سیمای فشل این مملکت سر از درون برف بیرون بیاورد و برای آموزش والدین قدمی بردارد و اجازه بدهد متخصصین امر و کارشناسان بی پرده و بدون سانسور مسائل آموزشی و تربیتی در حوزه زیست جنسی را با خانواده ها مطرح کنند؟

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

مدرس
|
27خرداد ماه 1397
0
0
اگر در آسيب شناسي ناهنجاري هاي اجتماعي
تغافل و خود فريبي و فرافكني كنيم(كما اينكه تا كنون كرديم)،راه بجايي نمي بريم،و اين سلول سرطاني،تما م پيكره نظام را خواهد گرفت كما اينكه ،قرائن،گوياي بروز اين فاجعه وحشتناك ااست،بعلاوه تا زماني كه بجاي شناسايي علل ،معلول را تعقيب كنيم اين فاجعه ،و خسارات آن مضاعف خواهد بود....
قل الحق و لو علي انفسكم.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top