درس های مدیریتی کی روش برای اقتصاد ایران

علی دینی ترکمانی

وکیل ملت: برد ایران در برابر مراکش آن هم در بازی اول، با ترکیبی از بازیکنان با تجربه و بسیار جوان، تحسین برانگیز است. این بازی خوب، همچون بازی خوب ایران در برابر آرژانتین در جام جهانی پیشین، دال بر چند نکته مدیریتی است:

تاریخ انتشار: 28خرداد1397|14:32

 درس های مدیریتی کی روش برای اقتصاد ایران
| کد خبر: 268641

۱. کار را باید به کاردان سپرد. به قول کارتن دوران کودکی ما: کار هر مرد نیست خرمن کوفتن/ گاو نر می خواهد و مرد کهن.
۲. ثبات مدیریتی بسیار مهم است. در جایی که طول عمر مدیران به طور متوسط حدود سه سال است و با تغییرات مدیریتی همه چیز تغییر می کند، نمی توان نظام برنامه ریزی قوی که سهل است، نیمچه قوی داشت. ثبات مدیریتی به معنای نفی روی آوردن  به تغییرات در جایی که لازم است, مانند تعویض بازیکن با هدف تغییر تاکتیک و استراتژی،  نیست. به معنای قاعده مند کردن تغییرات است.


۳.انتخاب بهترین ها و میدان دادن به آن ها صرف نظر از هویت قومی، رویکرد فکری و علایق و سلایق شان بسیار مهم است. شایسته سالاری در همه حوزه ها،یعنی باور جدی به این تفکر که ایران از آن همه ایرانیان، صرف نظر از دین و مذهب و قومیت و زبان و اندیشه سیاسی و اجتماعی شهروندان، است. اعتقاد به این که، به این دلایل، خون کسی رنگین تر نیست. تنها دلیل برای قرار گرفتن در موقعیت های مهم، شایستگی و علاقه به منافع ملی است.


۴. نمی دانم کی روش بعد از بازی با دیدن فیلم بازی پخش شده در شبکه سه، چه خواهد گفت. اما، می توانیم حدس بزنیم که از انعطاف ناپذیری صدا و سیما و اصرار آن بر به قاب تصویر نکشیدن خانم های حاضر در ورزشگاه سن پترزبورگ تعجبی نخواهد کرد. ولی احتمالا خواهد گفت سیستم انعطاف ناپذیر نمی تواند با چالش ها، مواجهه خوب که هیچ، نه چندان بد داشته باشد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top