چند نکته درباره ویلای لواسان/پوست خربزه یا مبارزه با فساد؟

محمدعلی آهنگران

وکیل ملت: جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای به دادستان تهران بازپس گیری ویلای مصادره ای از سرلشگر فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح را مطالبه کرده است. در این باره نکاتی چند گفتنی است:

تاریخ انتشار: 29خرداد1397|12:32

چند نکته درباره ویلای لواسان/پوست خربزه یا مبارزه با فساد؟
| کد خبر: 268756

۱- پس از چند روز از طرح این موضوع هنوز پاسخی یا تکذیبی از سوی سرلشگر فیروزآبادی در رسانه ها منتشر نشده است و می توان به طور قطع این مساله را تلقی به صحت نمود.

۲- آنچه جنبش عدالتخواه دانشجویی از دادستان مطالبه کرده دقیقا در راستای همان تکلیف و وظیفه ای است که بر عهده جنبش دانشجویی است و اینکه دانشجویان بتوانند آزادانه و با شجاعت و حریت مطالبات خود را بیان نمایند. اگر این روحیه در تمامی اقشار مردم بویژه جوانان و دانشجویان شکل بگیرد تحول مهمی در زمینه مبارزه با فساد پدید خواهد آمد. صرف نظر از اینکه جنبش عدالتخواه دانشجویی وابسته و دنباله روی کدام جریان سیاسی است این اقدام جای تقدیر و حمایت بسیار دارد.   ۳- سوالی که باید از جنبش عدالتخواه دانشجویی پرسید آن است که چرا زمانی که سرلشگر فیروزآبادی در راس قدرت و بر تخت ریاست نشسته بود یقه اش را نگرفتند؟ امروز ایشان جایگاه سابق را ندارند و بر ایشان تاختن و ایشان را از ویلای لواسان بیرون کردن چندان هزینه ای ندارد .   آیا دانشجویان فعال در این جنبش عدالتخواهی جرات و جسارت گرفتن یقه مقاماتی که امروز بر مسند تکیه زده اند و صاحب قدرتند دارد؟ آیا می توانندبازپس گیری سایر زمینهایی که توسط برخی خانواده های صاحب نام و صاحب قدرت در اطراف تهران و شمال کشور تصاحب شده را بی دغدغه و بی هزینه مطالبه کنند؟   ۴- مبارزه با فساد و ویژه خواری همیشه صورت زیبا و شور انگیزی دارد خصوصا در زمانه ای که فساد به معضلی فراگیر تبدیل شده اما ممکن است همین صورت زیبا پشت پرده ای فساد آلود و کثیف داشته باشد.   نکند فرد متنفذ و صاحب قدرت دیگری  برای بالا کشیدن آن ویلای اعیانی و بیرون کردن فیروزآبادی این پوست خربزه را از طریق جنبش عدالتخواه دانشجویی زیر پای او انداخته تا او را از ویلای لواسان بلند کنند تا دیگری با خیال راحت آن را تصاحب کند.   مال بیت المال باید به بیت المال برگردد نه اینکه از دست یکی ستانده و به دست یکی دیگر داده شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

ami
|
7تير ماه 1397
0
0
نظر بسیار خوب و صاذقانه ای بود.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top