حدود 20 فیلم سینمایی هم اکنون در سینماهای کشور در حال اکران است که از این تعداد، 3 فیلم هفته اول اکران خود را سپری می­کنند و مابقی، فیلم­های نوبت اول و دوم اکران نوروزی هستند. در ادامه به آمار فروش فیلم­های در حال اکران می­پردازیم.

فیلم سینمایی «تگزاس» ساخته مسعود اطیابی در نهمین هفته اکران خود با فروش 640 میلیون تومانی، این هفته 10 میلیاردی شد.

پس از آن فیلم سینمایی «خجالت نکش» ساخته رضا مقصودی که در هفته هفتم اکران خود همچنان آمار فروش خوبی را به همراه دارد، با فروش 450 میلیونی این هفته،مجموع فروش خود را به 3 میلیارد تومان رساند.

فیلم سینمایی «دلم می خواد» که هفته اول اکران خود را  بر خلاف انتظارها پشت سر گذاشت،این هفته با در اختیار داشتن 70 سالن سینمایی به فروش 382 میلیون تومانی رسیده است. این فیلم با وجود حاشیه سازی های فراوان برای اکران آنطور که باید مورد استقبال قرار نگرفته است.

دومین فیلم تازه اکران سینماها که هفته اول اکران خود را سپری کرد، فیلم سینمایی «دشمن زن» ساخته کریم امینی است که این هفته با فروش 330 میلیونی همراه بود.

رتبه پنجم جدول فروش نیز به فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» اختصاص دارد که با فروش هفتگی 200 میلیونی، مجموع فروش خود را به رقم2 میلیارد و 600 میلیون رسانده است.

«عصبانی نیستم» درمیشیان نیز این هفته با کاهش چشمگیر میزان فروش، تنها 92 میلیون تومان از گیشه سهم داشت و فروش مجموع خود را تا پایان هفته هفتم اکران، به رقم 2 میلیارد و 800 میلیون رساند.

فیلم سینمایی «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی نیز در ادامه روند شکست تجاری خود در گیشه، این هفته نیز فروشی کمتر از هفته پیش را تجربه کرد و با فروشی 64 میلیونی،پس از هفت هفته اکران یک میلیاردی شد.

«در وجه حامل» سومین فیلم سینمایی تازه اکران است که نسبت به دو رقیب خود در اکران ( فیلم­های دلم می­خواد و دشمن زن) از فروش کمتری برخوردار بوده و هفته اول اکران خود را با در اختیار داشتن 38 سالن سینمایی،با فروش 43 میلیونی پشت سر گذاشته است.

دو فیلم سینمایی «آنسوی ابرها» و «جشن دلتنگی» نیز همچون هفته­های گذشته فروش پایینی را در گیشه به همراه داشتند و در هفته هفتم اکران خود به ترتیب به فروش 11 و 9 میلیون تومانی بسنده کردند. هر دو فیلم با فروش تقریبی 200 میلیون تومان در حال سپری کردن آخرین روزهای اکران خود هستند.

فیلم سینمایی ناخواسته نیز برای هفته چهارم اکران خود در 29 سالن تنها 6 میلیون تومان فروش داشته و با مجموع فروش 70 میلیونی در پایین جدول فروش کل قرار دارد.

از میان فیلم های اکران نوروز اما انیمیشن سینمایی «فیلشاه» همچنان فروش خوبی را دنبال می­کند و این هفته با فروش 87 میلیونی، به مجموع فروش 7و نیم میلیارد رسیده است.

دوفیلم سینمایی «لاتاری» و «مصادره» نیز در هفته چهاردهم اکران خود به ترتیب 41 و 36 میلیون تومان فروش داشته­اند.

اما در جدول پرمخاطب­ترین فیلم­های روی پرده نیز، دو فیلم «تگزاس» و «خجالت نکش» با یک و نیم میلیون مخاطب در صدر جدول مخاطبان نوبت دوم اکران نوروزی هستند.

بر اساس این گزارش، فیلم سینمایی «تگزاس» ساخته مسعود اطیابی با در اختیار داشتن 138 سالن در طول 9 هفته با داشتن یک میلیون و190  هزار مخاطب در صدر جدول مخاطبان قرار دارد.

بعد از آن فیلم سینمایی «خجالت نکش» به کارگردانی رضا مقصودی با حدود 20 سالن کمتر(121 سالن) در هفته هفتم اکران خود با 363 هزار مخاطب در رتبه دوم قرار دارد.

در جدول پرمخاطب­ترین فیلم­های اکران سال 97 نیز فیلم سینمایی «لاتاری» با داشتن 1 میلیون و 750 هزار مخاطب در صدر قرار دارد و پس از آن فیلم سینمایی «به وقت شام» با 1 میلیون 625 هزار مخاطب رتبه دوم پرمخاطب­ترین فیلم های سال 97 را از آن خود کرده است. فیلم سینمایی «مصادره» نیز با 1 میلیون و 610 هزار مخاطب در جایگاه سوم است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top