تاریخ انتشار: 4تير1397|00:53

| کد خبر: 269291

انتقال دلار به ایران؛ کسب و کار جدید افغان ها

وکیل ملت: روزنامه ایران در گزارشی با تیتر «انتقال دلار به ایران؛ کسب و کار جدید افغان‌ها» نوشت: غلام سروار، ساکن هرات است و شرکت کوچکی را اداره می‌کند. او غیررسمی، کالا و دلار به ایران انتقال می‌دهد و برخی از کالا‌ها را از کشور‌های همسایه به هرات وارد می‌کند.

 او یک پاسپورت تجاری دارد که توسط آن هر دو ماه یک بار به ایران سفر می‌کند. غلام، هر بار که به ایران سفر می‌کند ۶ تا ۸ هزار دلار به ایران انتقال می‌دهد. سروار می‌گوید: «ایران اجازه انتقال ۱۰ هزار دلار را می‌دهد و به این ترتیب من یک بار با انتقال این میزان پول، توانستم ۱. ۵ میلیون تومان سود کسب کنم.»

عزیز احمد، یکی دیگر از ساکنان هرات است. او یک وسیله حمل و نقل دارد و مسافران را از هرات به مشهد ایران منتقل می‌کند. احمد از این طریق همچنین هر بار ۶ هزار دلار پول از هرات به ایران انتقال می‌دهد و به جای آن لبنیات و پوشاک از ایران وارد افغانستان می‌کند. بر اساس توضیح رئیس اتاق صنایع و معادن افغانستان، انتقال پول به ایران در روز‌های اخیر به یک کسب و کار جدید تبدیل شده است. خبرگزاری «پژواک» افغانستان از این کسب و کار خبر داده و بعضی از روایت‌های مردمی را چنین نقل کرده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top