تنها چند روز دیگر از قرارداد چهار ساله کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال ایران باقی مانده است، قراردادی پرسروصدا، اما سودمند برای فوتبال ایران که نتیجه اش شد صعود مقتدرانه ایران به دومین جام جهانی متوالی و درخشش فوق العاده در رقابت‌های روسیه ۲۰۱۸ تا تیم ملی در گروه مرگ هم طعم صدرنشینی را بچشد هم اینکه شانس رسیدن به رؤیای بزرگ فوتبال‌دوستان ایران و برپایی جشن رسیدن به دور دوم رقابت‌ها را داشته باشد. از یکی دو ماه قبل موضوع تمدید قرارداد با مربی پرتغالی به سوژه‌ای جذاب در میان اهالی فوتبال تبدیل شد. کارلوس کی‌روش در بدو ورود به ترکیه برای برپایی اردوی آماده‌سازی ایران در گفتگو با رسانه‌های این کشور اعلام کرد با شرایطی که فدراسیون فوتبال ایران ارائه داده بعید است بعد از روسیه با تیم ملی ادامه همکاری بدهد. این خبر خیلی زود به خبر اول فوتبال ایران و آسیا تبدیل شد، چون بسیاری اعتقاد داشتند تیم ملی با حضور کی‌روش در نیمکت رهبری شانس اول قهرمانی در جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات است.
۳ بند مورد اختلاف
در مذاکرات صورت گرفته میان فدراسیون فوتبال و کی روش چند بند در قرارداد پیشنهادی دو طرف وجود داشت که اختلافات را به اوج خود رسانده بود. بند اول به مدت زمان قرارداد برمی‌گشت؛ جایی که فدراسیون در پیشنهاد خود ابتدا قرارداد شش ماهه تا پایان جام ملت‌های را ارائه داد و پیشنهاد دوم نیز امضای قرارداد چهارساله تا جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود به این شرط که کی‌روش یک سال بعد از جام ملت‌ها که عملاً تیم ملی دیداری پیش رو نداشت را بدون قرارداد مالی سپری کند، اما در مقابل کی‌روش نه زیر بار قرارداد شش ماهه تا جام ملت‌ها رفت نه با پیشنهاد دوم موافقت کرد، چون اعتقاد داشت اگر فدراسیون فوتبال تمایل به ادامه همکاری با او دارد باید قرارداد چهارساله با تمام مفاد مدنظر را امضا کند. سه بند اختلافی میان دو طرف بعد از نشست‌های برگزار شده در حاشیه اردوی تیم ملی در استانبول همچنان بر قوت خود باقی بود، اما نتایج ایران در روسیه به خصوص برد برابر مراکش ورق را به سود مربی پرتغالی بازگرداند به خصوص که شنیده شد ستاره‌های ایران هم به عنوان حامی این مربی در نشست با وزیر ورزش خواستار تمدید قرارداد کی‌روش شده بودند.
۳ اردو، ۷ بازی تدارکاتی و سکوت مخالفان
کی روش ، اما بیشتر از هر نکته‌ای در جلسات خود با رؤسای فدراسیون بر اجرایی شدن برنامه‌هایش در مقطع جدید از همکاری تأکید داشت، تأکیدی که باعث شد او بند فسخ قرارداد یک‌طرفه بعد از اولین مخالفت با برنامه‌هایش را از فدراسیون درخواست کند. مربی پرتغالی که خوب می‌داند طرفداران ایران از او انتظار دارند تا تیم ملی را در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به قهرمانی برساند در آخرین مذاکرات با فدراسیون‌نشینان برای حضور در جام ملت‌ها سه اردوی تدارکاتی ۱۰ روزه و انجام ۷ بازی تدارکاتی در شش ماه باقی مانده تا جام ملت‌ها درخواست کرد. برنامه‌ای که با توجه به تقویم فشرده لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند سرآغاز اختلاف نظر‌ها و موضع گیری باشگاه‌های لیگ برتری شود. کی‌روش که حسابی از لغو برنامه‌های آماده‌سازی خود در ماه‌های گذشته شاکی بود این بار در کنار این برنامه برای مقابله با لغو برنامه‌هایش از رئیس فدراسیون خواست تا به هر شکلی که می‌تواند منتقدانش را ساکت کند، چون دیگر طاقت لغو شدن برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی به هر بهانه‌ای را ندارد.
امضای قرارداد جدید در بازگشت به تهران
آن چه محرز است اینکه کارلوس کی روش و فدراسیون فوتبال ایران برای امضای قرارداد جدید بر سر کلیات به توافق رسیده‌اند تنها برخی جزئیات باقی مانده که قرار است با بسته شدن پرونده تیم ملی در جام جهانی روسیه و بازگشت از این تورنمنت در نشستی میان طرفین در تهران این جزئیات نیز حل و فصل شود تا قرارداد جدید طی مراسمی خاص امضا و کی‌روش به عنوان سرمربی وارد هشتمین سال از همکاری اش با ایران شود، رکوردی خارق العاده و تکرارنشدنی که طرفداران تیم ملی را امیدوار به دیدن قهرمانی تیم شایسته ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ خواهد کرد.

منبع خبر پارس فوتبال
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top