اردوگاه اعتدال و اصلاحات در انتخابات های 92 و 96 یکی از شروط اصلی اش برای حمایت از شیخ دیپلمات عقلانیت، هوشمندی وی  بود که بعنوان ملاک برتر و امتیاز ویڑه روحانی در مصاف با رقبا مورد لحاظ جامعه رای دهندگان ایرانی قرار گرفت.
 روحانی باید تا پایان دوره این ویڑگیهایممتاز را در کسوت رییس جمهور حفظ نماید.
با کمال تاسف در روزهای اخیر رجزخوانی های روحانی در رویارویی با ترامپ تبدیل به مضحکه درمحافل سیاسی جامعه گردید.
متعاقب این رجز خوانی، افکارعمومی از روحانی معقول، یک احمدی نڑاد را تداعی کرد
برای ما بعنوان حامیان انتخاباتی روحانی اصلا قابل هضم نیست که رییس جمهورمان سخنی بر زبان آورد که موجب ابتذال این مقام و جایگاه گردد و به عبارتی مضحکه عام و خاص تبدیل  شود.

یادمان نمی رود در تیرماه 90 زمانی که احمدی نڑاد خطاب به قدرت های بزرگ می گفت: اینقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود...با چه واکنش های عجیب و غریبی روبرو شد!
در همان مقطع،مردمان ایران و جهان به رییس جمهور کم عقل وقت ایران خندیدند!
اکنون با اظهارات مشابه احمدی نڑاد توسط روحانی، همان سناریوی تمسخر رییس جمهوری در کوچه و بازار با رجزخوانی روحانی در برابر ترامپ در افواه محقق شده است.

«بازی با دم شیر »آن هم وقتی در نقطه مقابل ما دیوانه و جنگجویی چون ترامپ ایستاده است،اصلا توجیه پذیر نیست!؟

 

مخاطبان گرامی لطفا با هدف تداوم خبررسانی به شما عزیزان روزانه آیکون "مطالب پیشنهادی" و" تبلیغات" پایین و اطراف خبر را کلیک کنید.

از همکاری شما برای تداوم فعالیت پایگاه خبری وکیل ملت سپاسگزاریم.رجز خوانی در برابر رییس جمهور امریکا اگرمقتضای این اوضاع و احوال است باید توسط چهره های ارشد نظامی انجام شود.
رییس جمهور،دولت و وزارت خارجه درمواجهه با بحران های منطقه ای وجهانی رویه و ابزارهای متفاوتی با نظامیان در چنین بزنگاههایی دارند.

عقل و تدبیر،مذاکره و استفاده از ظرفیت بالنده دیپلماسی هوشمندانه باید سر لوحه اقدامات روحانی و تیم مذاکره کننده ما، آنهم برای مهار این بحران بزرگ باشد.

اتفاقا ریاست جمهوری  برای افزایش انزوای هرچه بیشتر ترامپ در پهنه افکار عمومی جهان باید از مکانیزم هایی چون عقلانیت و تدبیر بهره جوید نه اینکه به سبک ترامپ جنگجو رجزخوانی نماید!
روحانی بهتر از نظامی ها می داند که اگر وارد معرکه جنگ نظامی یا اقتصادی با امریکا  شویم قطعا بیشتر از امریکایی ها ضرر خواهیم کرد.

آقای رییس جمهور باید مصلحت کشور را در نظر بگیرد و برمبنای منافع ملی در عرصه بین المللی سخن بگوید.نه اینکه شاقول رفتار و گفتار رییس جمهور تایید و تمجید نظامیان باشد!!

در خصوص تنگه هرمز هم روحانی باید سنجیده تر سخن بگوید، اینکه وی جهان را تهدید به بسته شدن این  تنگه نماید، بصورت قهری ایران را در نقطه تقابل با قطر و عمان که از کشورهای دوست ما در حوزه خلیج فارس هستند،می کشاند.
انتظارما از رییس دولت دوازدهم همان روحانی مدبر و عاقل است تا احمدی نڑاد کم عقل و ستیزه جو!
امیدواریم این روزهای سخت برای ملت ما در پرتو هوشمندی دولت و تیم دیپلماتیک ما در مذاکرات با 1+4 به بهترین شکل متضمن نتایج مطلوب برای ملت ایران باشد.

 

مخاطبان گرامی لطفا با هدف تداوم خبررسانی به شما عزیزان روزانه آیکون "مطالب پیشنهادی" و" تبلیغات" پایین و اطراف خبر را کلیک کنید.

از همکاری شما برای تداوم فعالیت پایگاه خبری وکیل ملت سپاسگزاریم. سردبیر روزنامه مستقل

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 7

امير بختياري
|
4مرداد ماه 1397
1
0
بأ توجه به أوضاع منطقه بايد بأ منطق و تدبير جلو رفت واز روي احساسات سخن نكوييم ولي رياسة جمهوري هم لازم است جواب تراكب را به شكل ديكي و أبلته در موضع قدرت بدهد
علی
|
5مرداد ماه 1397
1
0
فکر میکنم آقای روحانی مشاورین درستی ندارد و ایشان را هیجانی کرده و در زمان هیجان هم افراد عقلانی رفتار نمیکنند امیدوارم آقای روحانی کمی دهن بین مشاورانشان نباشند و منطقی عمل کنند
سلام
|
10مرداد ماه 1397
0
1
چقدر توهین آمیز نوشتی همه رو به کم عقلی متهم می کنی یه کم مودب باش اینها افرادی هستند که مردم انتخابشون کردند یعنی همه ی مردم هم کم عقل هستند و فقط تو عقل داری .........
احمد
|
13مرداد ماه 1397
0
0
بجاگفتی سلام
عادل
|
19مرداد ماه 1397
0
0
همه از روحانی انتظار گفتگو و تعامل سازنده باتوجه به بیاناتشان داشتند نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ ها

م-ع
23مرداد ماه 1397
سلام احسنت عادل
م-ع
23مرداد ماه 1397
سلام احسنت عادل

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top