آیا حق با این پوپولیست هیچ کاره است؟!

عارف واحدناوان

وکیل ملت: «آنقدرها طول نخواهد کشید که خیلی‌ها از ایران چراغ به دست خواهند گرفت و به دنبال روزهایی که آقای اوباما در راس کاخ سفید بود و آقای جان کری سکان وزارت خارجه آمریکا را در دست داشت بگردند، آن روز متوجه خواهند شد که چه روزهای خوبی بود که می‌شد با آمریکا به تفاهم رسید، به سمت تنش‌زدایی رفت اما این فرصت طلایی را ما در ایران از دست دادیم

تاریخ انتشار: 6مرداد1397|00:28

آیا حق با این پوپولیست هیچ کاره است؟!
| کد خبر: 271799

این حرف ها را دکتر صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در حالی زد که ایالات متحده آمریکا هنوز درگیر کارزای انتخابات ریاست جمهوری بود و کمتر کسی پیش بینی می کرد از دل این انتخابات دونالد ترامپ برنده بیرون بیایید.ترامپ پیروز شد و فرمان هدایت کاخ سفید را در دست گرفت و با خروج از برجام کاری کرد که ما آرزوی روزهایی را بکنیم که اوباما ساکن این کاخ بود.


در این سو و در ایران عده ای این استاد علوم سیاسی را بی‌سواد، مبتذل ، تقلیل‌گرا ، پوپولیست ، همه فن حریف ، هیچ کاره ، وطن فروش و...می نامند.
حالا و در شرایطی که « بالاخره چی می شود؟! » مهمترین پرسش افکار عمومی است به قول منتقدان این پوپولیست همه فن حریف و هیچ کاره در اظهار نظری تازه هشدار داده است که « اگر این نظام سقوط کند ایران گلستان نمی شود و ما به لیبرال دموکراسی و آزادی نمی‌رسیم بلکه به عراق و سوریه می‌رسیم»


بهر حال زیباکلام در غرب درس خوانده است استاد معتبرترین دانشگاه کشور است و در سیاست و در امور اجرا دستی داشت بی شک او حرفی نمی زند که به اعتبار 50 ساله اش چوب حراج بخورد.
به یاد دارم یکی از اساتید با تجربه ما سر کلاس درس می گفت من از آدم های که تخصص ندارند و در حوزه علوم سیاسی نظر می دهند و قیافه حق به جانب هم می گیرند تنفر دارم تلخ ترین قسمت ماجرا اینجاست که این افراد دانشمندان و اساتید علم سیاست را به بی سوادی متهم می کنند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

علی ابراهیمی
|
12مرداد ماه 1397
0
2
متاسفانه تخصص ارزش اصلی خود را ندارد و عده ای تنها با تکرار اموزه هایی غالبی امور را تخطئه می کنند
علی رضا محمودی
|
18مرداد ماه 1397
1
0
اقای زیبا کلام حق استادی در دانشکاه دارند ؟ اما متاسفانه از زد وبندهای سیاسی واقتصادی در بدنه نظام خیلی سررشته ندارند ؟ یعنی به قولی بیشتر نسبت به رئیسی وقالیباف واحمدی نژاد الرژی دارند تا یک قسم حضرت عباس برای اصلح بودن دیگران ؟
اقای زیبا کلام فکر نمی کرد که از میان سیستم انتخابات امریکا هم می شود با لطایف الحیل احمدی نژاد استخراج کرد ؟
اقای زیبا کلام اگر برگردند به همان مباحث تئوریک خودشان و گذشته را تئوریزه کنند موفق تر خواهند بود تا بخواهند حال روز فعلی را تحلیل کنند ؟ که بیش از 95 درصد تحولات بین المللی و سیاسی در کشور در هاله ای از ابهام است وشاید بعدها منتشر شود ؟بهتر است ایشان برگردند و کتاب عکس های یادگاری با جامعه مدنی خودشان را دوباره مرور کنند ؟و عاقل کسی است که بطر قطع در حدث وگمنه زنی ها داخل نشود ؟در کشوری که غضنفر زیاد است از امثال زیبا کلام چه کاری برمیاید ؟

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top