دردمندانه در باب ایران

دکترپرویزپیران

وکیل ملت: آقاى دكتر سريع القلم را هميشه دوست داشته و دارم. البته تصور اين دانش آموز است كه در حاكميت سرمايه دارى قمارخانه اىِ امروز، نگاه ليبرا ل ،هم غارت بخش خصوصى دلال ، سنتى و نا آينده نگر را به ارمغان ميآورد. البته نگاه عرضه شده نگاه شخصى عامى است كه از سياست سررشته ندارد. اما نكته مهم آن است كه آن عزيز و من اين حرف ها را براى كه ميزنيم؟

تاریخ انتشار: 7مرداد1397|11:28

دردمندانه در باب ایران
| کد خبر: 272039


اگر به نوشته هاى اين عاصى از دهه شصت نگاه شود، گرچه هيچ تخصصى در مساله آب ندارد، بارها تاكيد كرده است كه طرح جامع آب و فاضلاب كشور مهمترين و راهبردى ترين طرح ملى ايران زخمى ماست. بار ها و بارها تاكيد كرده است كه مشاركت اجتماعى ناموجود در ايران ،از سطح مدرسه و محله، راهبرد بعدى است.

به همين دليل پروژه شهردار مدرسه، سبز خواهان ايران، محله پاك، گلباران خانه ها و گلباران شهرها ، شنيدن صداى درون كارشناسى كشور و نهايتا شورايارى، هديه اى به اولين شوراى شهر و بالاخره نقشه فقر و پروژه صندوق هاى توسعه محله اى و اين اواخر محله يارى ايران، طراحى و برخى به اجرا در آمد و برخى دزديده و وارونه اجرا شد ،كه بگذار و بگذريم. در روزنامه شرق سال ها پيش  نوشته اى از اين گنگ خواب ديده چاپ شد كه دليرى كرد و تاكيد نمود نقشه خاورميانه چه منطقى و چه غير منطقى در حال باز تعريف است.

رابطه در اين شرايط كه امريكا به ايران سخت نياز دارد راهبرد ديگرى است. رابطه  با روسيه كه در كنار دولت بريتانيا ، كه دويست  سال است جز خيانت به ايران و بازى با كارت ايران كار ديگرى نداشته اند خطايي راهبردى است. خوب چه شد جز اخراج و دادگاه چه حاصلى داشت؟

اكنون كه رييس جمهورى با يك گروهان زنان مدعى رابطه، حتى تجاوز به آنان و مشكوك به داشتن گزكى دست روس ها، بر خر مراد سوار است ،با ايرانى كه برجام پذيرفته، از سر جنگ بر ميآيد ولى در همان حال با كيم ايل جون بدون كمترين دستاوردى نرد عشق می‌بازد و به هلسينكى ميرود و در جلسه عمومى ا ز پوتين تعريف و دستگاه هاى امنيتى كشور خود را سكه يك پول سياه ميكند، دو ساعت تنها با پوتين حرف ميزند و تمامى وزارتخانه هاى كليدى به همراه گنگره و سنا مات و مبهوت اند كه در آن دو ساعت چه رد و بدل شده، وزيرى مثل پمپيو در جواب همه پرسش ها خط مشى هاى كلى را بيان ميكند و چندى قبل اسراييل از محوطه هوايى تحت كنترل روس ها در نود دقيقه، پنجاه نقطه حضور يا ادعاى حضور ايران را بمباران مى كند.

اس سيصد را سال ها روس ها  عليرغم دريافت پولش تا توليد اس چهارصد به ايران نمى‌دهند و با لب تر كردنى به عربستان و تركيه ميدهند. ظريفى كه تا كنون نديده ام ولى ميدانم دنيا و شرايط ايران را ميشناسد و گفتگو كردن را عالى بلد است ،مدتى است در مرغزارهاى خشكيده ايران در حال پيدا  كردن گل براى چيدن است.

اين بيمار افتاده در غربت، وبال گردن پسر طبيبش، چه مي‌تواند بگويد براى كه بگويد؟ از سال ها پيش تاكيد شد كه ناكارآمدى و فساد گسترده دشمن اصلى است. اواخر سال نود و دو يا اوايل نود و سه در ايران فردا تاكيد شد كه "  علايم تشخيص شناسانه نشان ميدهد كه جامعه ايران وارد جامعه و جنبش هاى لحظه اى ارتباطاتى شده است كه عاقلان را اشارتى كافى است" .اين كمترين نابغه نيست، معلمى رانده شده است كه كوشيده اندكى از وظيفه معلمى اش را انجام دهد .همين و بس. ايران و مردم عزيز ايران پايدار باشند.

 

مخاطبان گرامی لطفا با هدف تداوم خبررسانی به شما عزیزان روزانه آیکون "مطالب پیشنهادی" و" تبلیغات" پایین و اطراف خبر را کلیک کنید.

از همکاری شما برای تداوم فعالیت پایگاه خبری وکیل ملت سپاسگزاریم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top