«فساد شستا» پاشنه آشیل ربیعی در استضاح 17مرداد

علی نظری

وکیل ملت: امروز برای دومین باردر سال 97 وزیرکار،تعاون و رفاه از نمایندگان مجلس باید رای بگیرد!هنوز معلوم نیست وزیر می ماند یا به عنوان اولین اخراجی کابینه دوازدهم با چشمانی اشکبارصندلی وزارت را ترک می کند!؟

تاریخ انتشار: 16مرداد1397|23:54

«فساد شستا» پاشنه آشیل ربیعی در استضاح 17مرداد
| کد خبر: 273039

اگر مخالفان ربیعی هوشمندانه عمل کنند شاید 17 مرداد97 آخرین روز وزارت علی ربیعی باشد. مخالفان ربیعی اگر بخواهند در استیضاح چهارشنبه به ایرادات تکراری خویش بسنده کنند قطعا فضای مجلس به نفع ربیعی رقم خواهد خورد.


شستا بزرگترین هلدینگ تجاری کشور با کارنامه‌ای نامطلوب یکی از مواردی است که می‌تواند علی ربیعی را در مخمصه «رای اعتماد» دچارمشکل نماید. انتقاد نمایندگان منتقد ربیعی در این خصوص وارد است و بعید است که ربیعی برای عدم مقابله با فساد سیستماتیک این مجموعه حرفی برای گفتن داشته باشد. نگرش شفاف ستیز ربیعی امروز تبدیل به یک بحران در اداره شستا گردیده است. نظارت ضعیف ربیعی در مجموعه رها شده شستا منشا  برخی از مشکلات اقتصادی جامعه است.


امروز تامین اجتماعی با برخورداری از این پتانسیل اقتصادی نه تنها درآمدزا نیست بلکه با بیش از 10 هزار میلیارد تومان بدهی به وزارت بهداشت، باری بر دوش شبکه درمانی کشور است. درحالی که اگر غیر از ربیعی وزیری کار آمد در این وزارتخانه نشسته بود نه تنها شستا چشم اسفندیار دولت روحانی نبود بلکه می‌توانست نقطه قوت دولت در این وانفسای اقتصادی باشد!
عزیزی نماینده شیروان سوال خوبی در خصوص وام چهار هزار میلیارد تومانی شستا از ربیعی دارد و گلایه‌مند است که مدیران شستا با این وام چه کرده‌اند؟


چرا شستا امروز تبدیل به پارکینگ حدود 600 بازنشسته رانت‌خوار شده است؟ بر مبنای چه حساب و کتابی هیئت مدیره شرکت‌های شستا به حیاط خلوت نکبت‌زاده‌های ویژه‌خوار سپرده شده است؟ زیرا مجموعه‌های ناکار‌آمدی چون شستا و صندوق‌های بازنشستگی به جای این که برای دولت و مردم یار شاطر باشند به بار خاطر برای اقتصاد کشور تبدیل شده‌اند!
از آنجا که این 2 مجموعه بزرگ توسط مدیران ضعیف و ناکارآمد اداره می‌شوند هرگز نتواسته‌اند کوچک‌ترین سهمی در ایجاد اشتغال و افزایش تولید ناخالص کشور ایفا نمایند.
تا کنون انتقادات بسیاری در خصوص فساد سیستماتیک در شستا و صندوق‌های بازنشستگی از سوی منتقدان وزیر در مطبوعات و مجلس مطرح شده است اما علی ربیعی با شانه خالی کردن از پاسخ قانع‌کننده هیچگاه نخواسته است به دغدغه فساد ستیزان توجه نماید.


بنابر برآورد خبرنگاران ما از راهروهای پارلمان این بار شستا شاید علی ربیعی را قربانی کند.
امیدواریم فراکسیون امید در اسیضاح ربیعی ملاک فسادستیزی را برتعلقات جناحی مقدم دارد.


 سردبیر روزنامه مستقل

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top