جمله ای که کمتر کسی تا کنون آن را تفسیر کرده است؟! بله؛ ربیعی قطعا بیکار نخواهد نشست و انتقام خود را از زیاده خواهان خواهد گرفت‌؛ کسانیکه بالاخره راضی نشدند و روز استیضاح او را از اریکه پایین کشیدند.

به قطع یک نیروی امنیتی پیچیده و از نوع متعامل با رسانه؛ با بازنشستگی تمام نخواهد شد و هیچ ابزاری بهتر رسانه نمی تواند او را به هدف برساند؛ شاید اینگونه تفسیر کنم که "خدای لابی" برنامه های گسترده تری داشت که اصطلاحا چهار چنگولی میز وزارت را رها نکرد؛ وگرنه عماد با گوشه نشینی چندان بیگانه نبود و حداقل در دو دهه بین سال های ۷۰ الی ۷۶ و ۸۴ الی ۹۲ به راحتی کنار نشستن را تحمل کرده بود. در مقاله ای که در خبرگزاری سلامت نیوز در دو شب مانده به استیضاح ربیعی به قلم اینجانب منتشر شده بود؛ اشاره کردم که ربیعی با رای ۱۲۰+_۵ مواجهه خواهد شد که احتمال رای منفی به زیان ربیعی بیشتر خواهد بود؛

بیان دلیل این منفی شدن را به آینده موکول کرده بودم که در اینجا قصد دارم از ان پرده بردارم. واقعیت این است که جریان مستقل رسانه ای که در دفعه ی قبل هجمه ی گسترده ای را علیه مخالفان ربیعی آغاز کرده بودند؛ اینبار یا سکوت اختیار کرده بودند یا اینکه اتفاقا علیه ربیعی موضع گرفتند؛ از روزنامه های ساکت شرق و اعتماد و ارکان دولت نظیر ایران گرفته تا خبرنگارانی نظیر آذرپیک و خدیش و قدمی و .... "شهابی" که تا چند روز مانده به استیضاح با ربیعی درگیری شدیدی پیدا کرده بودند. واکنش های این افراد بعد از استیضاح به خوبی نشان داد که اینان از نتیجه ی استیضاح به دلیل آنچه اطلاع از وقایع پشت پرده می دانستند' اصلا راضی نیستند.


عماد (علی ربیعی) به خوبی چالش اصلی خود را درک کرد و فهمید که اعجاز فضای مجازی به حدی است که نویسنده ی مستقل می تواند در کنار سفره ی نیمروزی خود و سرکشیدن چای صحرایی؛ صحنه گردان افکار عمومی و همینطور صحن مجلس باشد؛ ولو به اندازه ی یک رای تا ده رای که می تواند سرنوشت یک وزیر را تغییر دهد‌. اما ربیعی چرا به رسانه کوچ کرد؟!

۱_ از خالی شدن پشتش توسط دولت و رها کردن جلسه ی استیضاح توسط روحانی و حتی معاون اولش در میانه های جلسه ؛ فهمید که دیگر اهل حرم روحانی نیست؟!

۲_ ربیعی می داند که با حضور یک "آقای خاص" در انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری احتمال برهم زدن سودای ریاست جمهوری علی لاریجانی بسیار بالاست؟!

۳_ فرصتی مناسب برای گوش مالی دادن کسانی است که از "عماد" هم نترسیدند و  تکنیک افشاگری مستند به سند؟!


حالا ربیعی باید هم ارتباط تضعیف شده ی خویش را با خبرنگاران ترمیم کند و هم جبهه کارگری را منسجم کند و هم پرچم مبارزه با فساد را دوباره در دست بگیرد....‌ .... به نظر می رسد که لاریجانی و نمایندگان همراه وی باید خود را برای مقابله ی تمام عیار با مردی آماده کنند که هم می تواند برای آنها ربیعی باشد و هم عماد؟! حالا که لاریجانی ربیعی را نپسندید؛ قطعا "عماد" را باید کاری کند...



مهدی اسفندیار

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

علی رضا محمودی
|
21مرداد ماه 1397
0
0
البته جهت اطلاع دوستان عرض کنم که قدرت برمدار رسانه می چرخد ورسانه هم برمدار قدرت می چرخد ؟ در کشور امریکا حقوق رئیس یک شیکه تلویزیونی گشترده و اثرگذار از حقوق رئیس جمهور امریکا بیشتر است ؟ و امروز ما می بینیم رسانه ها در افشاگری وجنجال افرینی وبایکوت کردن و منحرف کردن افکار عمومی ید طولایی دارند ؟بنده نسبت به استیضاح یا عملکرد اقای ربیعی نظری ندارم ؟ چون اطلاعت موثقی ندارم ؟ اما مدیریت سازمان تامین اجتماعی یعنی یک سازمان به وسعت حدود هزار برابر شهرداری تهران ؟ جمع وجور کردن این سازمان کار هرکسی نیست ؟که این سازمان ها در درون خود شرکت هایی دارند واین شرکت ها مطالبات و مناقصات و منابعی دارند ؟ به قول اون بنده خدا ؟ که درخت گردو به این بزرگی ؟ درخت خربزه الله اکبر ؟جفت وجور کردن تراز مالی سالانه واداره مجمع عنومی این شرکت ها ادم خودش را می خواهد ؟در واقع هرکس دیگری هم به وزارت کار منصوب شود می تواند پایش گیر باشد ؟یادمان نرود که این وزارت خانه کریدورهای متنوع ومختلفی دارد ؟وهرجایی که این کریدور ها وسرپل ها هست ؟ مسائل ومعضلات هم هست ؟
درواقع اگر هزارتا تصمیم درست بگیری کسی نمی بیند ؟ امااگر یک تصمیم اشتباه بگیری همه می فهمند ؟چون اکثرا دنبال مچ گیری یا باج خواهی وزد وبند وتصفیه حسب شخصی وجناحی و ؟هستند ؟واگر اقای ربیعی رسانه ای تاسیس کند که بخواهد به مسائل پشت پرده وزارت کار و لایه های پنهان ان ورود کند ؟خیلی ها باید از این کشور بروند ؟

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top