تاریخ انتشار: 25شهريور1397|20:50

| کد خبر: 277453

بررسی معمای اخراج توشاک؛ او دیگر در تیم تراکتورسازی نخواهد بود!

وکیل ملت: جان توشاک سرمربی تراکتورسازی تبریز پس از حذف از رقابت های جام حذفی ایران بدست صنعت نفت و درگیری با اشکان دژاگه و مسعود شجاعی، خیلی زودتر از آتچه که انتطارش می رفت صندلی قدرت خود را در تبریز از دست داد.

سرمربی ولزی که قرار بود با ستاره های بزرگ تراکتورسازی لیگ برتر ایران را فتح کند، حالا به مقصد بعدی اش احتمالات می اندیشد! او پس از حضوری دو ماهه در ایران دچار بحران هایی شد که شاید هرگز فکرش را هم نمی کرد قرار است با آنها دست و پنجه نرم کنند!

 

جان توشاک جان توشاک

 

توشاک عملا سیستمی متفاوت با فوتبال ایران را داشت و هرگز با چنین وضعیتی روبرو نشده بود! جبهه ای که از هر سنگرش آتش بلند می شود و گاهی حتی خودی ها به سوی سنگر خودی آتش می ریزند! جان پا به سن گذاشته برای چنین چالش هایی بسیار از کار افتاده به نظر می رسید؛ چرا که در یادگار امام تنها مربیانی می توانند بجنگند که هیجانشان با هیجان سکو ها برابری کند نه مربیانی خنثی و آرام!

 

جان توشاک جان توشاک

 

توشاک رسما در تمرینات روز شنبه تی تی ها شرکت نکرد تا خبر جلسه فوری اسکایپی وی با محمدرضا زنوزی مالک این باشگاه در رسانه ها دست به دست بچرخد و شایعه کناره گیری توشاک از هدایت تراکتورسازی را بوجود بیاورد! وضعیتی که در غیبت زنوزی شکل گرفته بود، چرا که او در مسافرت خارجه به سر می برد و طبق آخرین شنیده ها سرمربی ولزی تیمش را دعوت به آرامش تا بازگشتش از سفر کرده است تا در جلسه نهایی تصمیماتی اساسی را اتخاذ کنند.

 

اشکان دژاگه و مسعود شجاعی اشکان دژاگه و مسعود شجاعی

 

می توان در رفتار این مربی بزرگ به وضوح احساس کرد که توشاک از اتفاقی در تیم خود کاملا ناراضی است! او پیش تر از آن به شکلی علنی رونمایی کرده بود، مشخصا چندین بازیکن از جمله مسعود شجاعی و اشکان دژاگه طبق نظر او به تراکتورسازی اضافه نشده اند و بیشتر گمان می رود که آنها گزینه هایی تحمیلی از سوی کادر مدیریتی به او بوده باشند! همانند هری فورستر و علی عبدالله زاده و محمد طیبی! بازیکنانی که حالا جبهه ای مخالف را با مربی تیم خود تشکیل داده اند تا صندلی قدرت و اقتدار توشاک کاملا متزلزل و از هم گسسته به چشم بیاید!

 

جان توشاک جان توشاک

 

تیمی که سراسر ستاره و قدرت است چنین حواشی نیز را همواره به دنبال خود خواهد داشت، آنها اما برای کنترل این اتفاقات افرادی نامناسب را کادر خود دارند که به آرام کردن فضا هیچ کمکی نمی توانند  کنند، امیر حسین پیروانی یکی از خنثی ترین و آرام ترین افرادی است که قطعا در فضای پر تنش امروز تراکتورسازی ناکارآمد خواهد بود، از سویی دیگر اقتدار از دست رفته توشاک او را منزوی تر کرده است و هیچ پشتیبانی در تیم از او نمی شود تا از جمع بازیکنان و کلیدی ترین افراد باشگاه کنار برود و او یکه تنها باقی بماند.

 

جان توشاک و محمدرضا زنوزی جان توشاک و محمدرضا زنوزی

 

البته یادمان نرود که جان توشاک هرگز نتوانسته تا به امروز در اردوی تی تی ها جلب اعتماد کند و نمایش هایش متزلزلش باعث شده تا شک و تردید هایی حتی از سوی کادر مدیریتی در قبال او بوجود بیاید و کارش را سخت تر از هرزمانی کند؛ غیبت توشاک در تمرینات تراکتورسازی فقط یک مفهوم دارد، قطع رابطه و همکاری تا اطلاع ثانوی! او تصمیم به جدایی نهایی نگرفته است و به نظر می رسد که توشاک خواهان مذاکره برای رفع مشکلات است، مشکلاتی که بخش اعظمی از آن به بازیکنانی چون شجاعی و دژاگه و عبدالله زاده و طیبی باز می گردد؛ در این بین واکنش زنوزی اثر بخش ترین خواهد بود، چرا که با تصمیمات مستقیم او هر اتفاقی می تواند در روزهای آتی رقم بخورد، ابقای توشاک و کنار زدن مخالفین بزرگ او، یا ابقا و سازش طرفین با وساطت خود یا اخراج و بررسی گزینه های روی میز! هرچه که هست تی تی ها به احتمال قریب به یقین آخرین روزهای توشاک در تبریز را شاهد خواهند بود!

کلید واژه ها توشاک - تراکتورسازی
دسته بندی ورزش + , داغ ورزشی ,
منبع خبر ورزش 11
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top