تاریخ انتشار: 26شهريور1397|23:43

| کد خبر: 277637
مصونیت هیات مدیره پرسپولیس از قانون بازنشستگان

گرشاسبی از پرسپولیس می‌رود؟

وکیل ملت: همه شلوغی‌ها و تکاپوی این روزهای برخی مدیران یک ریشه مشترک دارد؛ قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی.

این همان قانونی است که مدیریت باشگاه پرسپولیس را از علی‌اکبر طاهری گرفت و به حمیدرضا گرشاسبی سپرد. البته قانون بازنشستگان می‌توانست یقه گرشاسبی را هم بگیرد اما برتری‌ او نسبت به طاهری، ایثارگری و جانبازی‌اش بود. هر چند گرشاسبی هنوز از آپشن جانبازی استفاده نکرده و فعلا با تکیه به بند ایثارگری باشگاه پرسپولیس را مدیریت می‌کند اما باید ببینیم قوانین تازه‌ای که برای بازنشسته‌ها تصویب و تایید کرده‌اند، به او اجازه ماندن خواهد داد یا نه. بحث ماندن یا رفتن او همان روزی مطرح شد که مجلس فعالیت بازنشسته‌ها در دولت را به جانبازی دست‌کم 50درصدی آنها مشروط دانست و درست در اوج شایعه‌ها، وزیر ورزش حکم مدیرعاملی حمیدرضا گرشاسبی را صادر کرد. حالا اما که شورای نگهبان هم بر بندهای تازه قانون بازنشستگان مهر تایید زده، مجلس برای ترک صندلی بازنشسته‌ها مهلت تعیین کرده است؛ فقط دو ماه. بعد از آن فقط بازنشسته‌هایی می‌توانند در پست‌هایشان بمانند که بالای 50درصد جانبازی دارند. حال آنکه در مورد درصد جانبازی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هیچ اطلاعی در دست نیست و خود گرشاسبی هم با زیرکی از صحبت کردن درباره این موضوع طفره رفته تا همه‌ چیز بیش از پیش مبهم جلوه کند: «اتفاق تازه‌ای رخ نداده و فعلا منتظر ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان به وزارت ورزش هستیم. باید ببینیم شرایط باشگاه‌های ورزشی به چه شکل است چون پرسپولیس و استقلال باشگاه‌های حرفه‌ای به حساب می‌آیند. باید وزارت ورزش قانون را ابلاغ کند تا بدانیم ما هم مشمول آن هستیم یا نه. ان‌شاءا... خدا کمک کند که به هر شکل، روسفید از این باشگاه خارج شویم.» درباره این ابهام، محمدرضا داورزنی در قامت معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان خیلی واضح اظهارنظر کرده است: «تا جایی که من می‌دانم، این قانون شامل حال پرسپولیس و استقلال هم می‌شود و اگر دوستانی در این دو باشگاه فعالیت می‌کنند که بازنشسته هستند، باید کنار بروند.»
از بدشانسی گرشاسبی اما در باشگاه پرسپولیس، این قانون فقط شامل حال او می‌‌شود (اگر جانبازی نداشته باشد) و اعضای هیات مدیره می‌توانند بمانند. البته که کاشانی و حاجی‌بیگی هم بازنشسته هستند اما از آنجایی که در استخدام دائم باشگاه نیستند و تنها در جلسات هیات مدیره حاضر می‌شوند و به صورت پاره‌وقت حقوق می‌گیرند، قانون بازنشستگان مانعی برای ادامه فعالیت‌شان نخواهد بود.
 

کلید واژه ها گرشاسبی - پرسپولیس
دسته بندی ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top