ترورِ «کور» نبود!

محمدرضا بختیاری روزنامه نگار

وکیل ملت: بیایید از جنبه «شخص محوری» فاصله بگیریم و فرضیه علل انجام عملیات تروریستی را «رویداد مدار» کنیم؛در بیانیه‌ها و پیام تسلیت‌هایی که از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی تا کنون پیرامون حادثه دلخرش اهواز منتشر میشود یک عبارت بارها تکرار شده است و آن «ترور کور» است.

تاریخ انتشار: 1مهر1397|20:55

ترورِ «کور» نبود!
| کد خبر: 278241

این در حالیست که آتش گشودن در مراسم روز گذشته کور یا بی‌هدف نبوده است.

در حقیقت ترور کور ریشه در حوادث دهه نخست انقلاب و جنایت منافقین دارد که بدون آنکه تحلیل درستی از شرایط، مکان و شخصیت‌های قربانی خود داشته باشند مرتکب به قتل می شدند.

آنچه در رژه 31 شهریورماه شاهد بودیم ترور کور نبود بلکه فرایندی برنامه ریزی شده از ماه‌ها پیش بود؛ شاید از همان روز که محمد بن سلمان عنوان کرد «سننقل المعركة الى ايران» (جنگ را به داخل ایران منتقل می‌کنیم.)

اگر چه در این حادثه افراد بی‌گناه فراوانی به شهادت رسیده اند اما نباید فراموش کنیم که این عملیات تروریستی در مکانی به مرحله اجرا رسیده است که باید از بالاترین ضریب امینتی برخوردار باشد و در زمانی آتش روانه جان مردم شده است که سران نظامی ، نخبگان امنیتی و پیشکوستان جنگ دم از اقتدار و بازدارندگی می‌زنند.

 از سوی دیگر روح برگزاری رژه نظامی نیز گویای آن است که در بالاترین سطح آمادگی به سر میبریم. علاوه بر این حادثه در سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به وقوع پیوسته است. با کنار هم قرار دادن هر یک از اجزای این مجموعه  متوجه می شویم که عاملا این جنایت تروریستی از سر بینایی و درک زمانی دقیق چنین اقدامی کرده‌اند.

بنابراین آنچه به تعبیری ترور کور خوانده می‌شود برای تسکین آلام ملت ایران و کم اثر و بی اهمیت جلوه داد این عملیات تروریستی است. در حقیقت ترور یا تیراندازی کور آن چیزی است که در برخی از مدارس آمریکا یا در دوران انقلاب شاهد بودیم.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

ایرانی
|
1مهر ماه 1397
0
0
کاملا درسته
این نوشته برای آنان است که هیچ تصمیم گیری در حفظ امنیت ندارند اما تا یک تریبون به آنها میرسد نا خواسته از ان در جهت تحریک عوامل سست عنصر داخلی و خارجی شعار میدهند

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top