گزارش اختصاصی وکیل ملت از مخالفت پارلمان انگلیس با لایحه اعطا حق مرگ:

"مرگ خوب" رای نیاورد

وکیل ملت: گروه بین المل وکیل ملت:در طبقه پنجم آپارتمان ما پیرمردی زندگی می کند که بیش از 95 سال دارد زن اش مرده است و بچه هایش از او مراقبت می کنند. پیرمرد حافظه اش را از دست داده است مشکل ریوی و کبد دارد گاه و بی گاه دچار افت فشار خون می شود.تابحال دو بار عمل قلب داشته است. همیشه صدای ناله دردهای که می کشد به گوش می رسد فرزندانش که تاب تحمل دردهای بی پایان پدر را ندارند می گویند:خدایا عمر را خودت داده ای ....آنها به زبان بی زبانی از خدا می خواهند تا جانی که داده است را بگیرد.در جمهوری اسلامی ایران و در تقریبا تمام دنیا حق داوطلبانه مرگ پذیرفته شده نیست اما برای نخستین بار برخی نمایندگان پارلمان انگلیس کوشش های را به خرج دادند تا لایحه اعطا حق مرگ داوطلبانه را به تصویب برسانند.

تاریخ انتشار: 19مهر1394|03:21

"مرگ خوب" رای نیاورد
| کد خبر: 27946

قانون گذاران بریتانیایی به بررسی لایحه حق مرگ پرداختند.قانون حق مرگ به بیماران بزرگسال اجازه می دهد در صورت تمایل با نظارت پزشکی به زندگی خود پایان دهند.
براساس این لایحه افرادی که براساس بررسی های پزشکی کمتر از 6 ماه زنده می مانند می توانند طبق تجویز پزشک با دریافت میزان دز مرگبار از دارو، به زندگی خود پایان دهند.
رویترز در ادامه نوشت که مخالفان این لایحه معتقدند تصویب و اجرای قوانینی از این دست موجب می شود مردم آسیب پذیر جامعه برای رهایی از حس سربار بودن برای خانواده هایشان تصمیم به مرگ خودخواسته پزشکی بگیرند.
در رای گیری آزاد برگزار شده، 118عضو پارلمان با لایحه مذکور موافق و 330 نفر مخالف بودند و این در حالی است که دیوید کامرون، مخالف هر حرکتی به سمت قانونی کردن حق مرگ با کمک و یاری پزشکی است.
پس از این رای گیری، گروه حمایت از "زندگی و مرگ خوب" از مخالفت طیف کثیری از قانون گذارن با این لایحه ابراز خرسندی کرده اند.
لازم به ذکر است، این موضوع از جمله موارد بحث برانگیزی به شمار می رود که همواره در میان قانون گذاران انگلیسی مطرح بوده است. پیش از این، لایحه ای در مورد مرگ خودخواسته در سال 1997 در مجلس عوام انگلستان مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top