جایی در یک‌وجبی خاک عراق. تقریباً همه‌ی کتاب‌هایش را خوانده‌ بودم. دانه‌دانه. اما نمی‌دانم چرا از بین آن‌همه کتاب این داستان هنوز که هنوز است با من مانده.
▪️"مردی سوار بر اسب در بیابان می‌تاخت. ناگهان کسی را روی زمین دید که ناله می‌کرد. ایستاد. از اسب پیاده شد.
دید مریض و بی‌حال و فلج است و ناله می‌کند. کمکش کرد که سوار اسبش شود.
اما او به محض سوار شدن، افسار اسب را دستش گرفت و به تاخت رفت!
مرد از دور داد زد: یک لحظه بایست!
دزد دورتر ایستاد.
مرد گفت: اسب را برای خودت ببر اما این داستان را به کسی نگو. چون می‌ترسم فردا روز اگر کسی در بیایان درراه‌مانده‌ای را ببیند از ترس دزدیدن اسبش سوارش نکند و او بمیرد!"
▪️وقتی خبر احضار علی دایی، صادق زیباکلام، الهام پاوه‌نژاد و مهراب قاسم‌خانی را خواندم باز یاد این داستان افتادم.
▪️اینکه مجموعه اتفاقات رخ‌داده پیرامون پیش‌قدم شدن این چهره‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه باعث می‌شود اگر فرداروز خدای‌ناکرده حادثه‌ای در کشور رخ بدهد هیچ چهره‌ی اجتماعی پیش‌قدم نشود.
یا اگر بخواهد کاری کند اطرافیان بگویند به تو چه؟ سرت درد می‌کند؟ یادت نیست با علی دایی و زیباکلام و بقیه چه کردند؟ بردند دادگاه که جواب بدهند و ...
...
▪️بخشی از این ماجرا برمی‌گردد به محبوبیت، صداقت و بی‌نیازی این چهره‌ها که در ماجراهای متعدد نشان داده‌اند دولتی نیستند و ملتی هستند و آزمون پس داده‌اند و مردم فرق بین غارتگر بیت‌المال و حمایتگر مردم را می‌فهمند.
▪️اینکه علی دایی وسط هزار مشغله‌ی فردی بلند می‌شود و به کرمانشاه می‌رود، جز این است که دلش به درد‌ آمده و از ظرفیت فردی خود برای کاستن از رنج مردم بهره گرفته‌است؟
▪️اما عده‌ای از آنها که خشمگین شده‌اند می‌گویند چطور نگران چند میلیارد‌تومانی هستید که خود مردم بدون زور و اجبار و با ایمان قلبی پرداخته‌اند اما بیخ گوش‌تان اختلاس‌های هزارمیلیاردی صورت می‌گیرد و آب از آب تکان نمی‌خورد؟
▪️اگر دایی و زیباکلام باید به دادگاه بیایند کسان دیگری هستند که مستحق داغ و درفش‌اند و حالا در کانادا خوش می‌‌گذرانند. این اراده را برای برخورد با آنها هم دارید؟
▪️ما از شفاف‌سازی مالی حمایت می‌کنیم. اقدام بسیار خوبی است که هرجا پای پولی از مردم در میان بود پیگیری شود که کسی از آن برای خودش کیسه ندوزد، این بخشی از FATF است اما ماجرای آن اسب و سوار را تکرار نکنید که فریاد زد:
اسب را برای خودت ببر اما این داستان را به کسی نگو. چون می‌ترسم فرداروز اگر کسی در بیابان درراه‌مانده‌ای را ببیند از ترس دزدیدن اسبش سوارش نکند و او بمیرد!

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top