مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها هرچند دیرهنگام، امروز با حضور آفای رییس‌جمهور بدون حضور دانشجویان در دانشگاه تهران برگزار شد!

 این بود که تعدادی از دانشجویان در خارج از سالن مراسم با شعارهایی اعتراض خود را به نداشتن تریبون و عدم حضور تشکل‌های دانشجویی در جلسه سخنرانی رییس‌جمهوری اعلام کردند.

 همچنین، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی بیانیه‌ای در این زمینه انتشار داد که به برخی از محورهای آن اشاره می‌شود:

سایه فضای امنیتی، همچنان مصونیت حیثیت، جان، حقوق، شغل و تحصیل دانشجویان و دانشگاهیان را از تعرض عاملان و آمران خارج از دانشگاه، مخدوش ساخته و استقلال علمی و عملی نهاد دانشگاه، با اعمال بورسیه‌های خارج از ضابطه، اجرای دستوری پروژه‌هایی همچون اسلامی‌سازی علوم انسانی و سیاست‌زدایی از فضای دانشجویی از آن سلب شده است.

رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه و در تمام زمینه‌ها از جمله امکان ورود به دانشگاه و حق دسترسی به وسایل آموزش عالی رایگان تا سرحد شکوفایی کشور، با تداوم و گسترش سهمیه‌های مختلف جنسیتی، منطقه‌ای، گروهی و مختص به اقشار خاص و ادامه یافتن جذب بی‌رویه دانشجو از طریق پردیس‌های پولی و غیرانتفاعی، به فراموشی سپرده شده است.

خاموش کردن صدای منتقدان در فضای آموزش عالی دانشگاه را از مبداء همه تحولات به مامن دولت برای اهدافش تبدیل کرده است.

چطور بپذیریم که برخی نهادها، بدون هیچگونه پاسخگویی در خصوص حقوق ملت، فعالین مدنی حوزه‌های گوناگون را دستگیر و روانۀ حبس و حصر می‌کنند و دولت هیچ مسئولیتی در این رابطه نمی‌پذیرد؟

آقای رئیس جمهور!
به قانون اساسی، این بزرگترین میثاق ملت بازگردید و در عهدی که بر آن سوگند یاد کرده‌اید، استوار باشید. شما پاسدار و مسئول اجرای قانون اساسی هستید!

پی نوشت: جالب است که به نقل از جناب روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی امروز گزارش شده است:

رئیس‌جمهوری ایران آزادی انتقاد را یکی از دلایل خوشبینی مردم نسبت به دولت خود توصیف کرد و گفت: "هنرپیشه سینما، کارگردان، نویسنده کتاب و دانشجو هم امیدوار شده بودند، چون می‌دانستند از سال ۹۲، دیگر ١٦ آذر آزاد است، نقد آزاد است، می‌توانند حرف بزنند، سخن بگویند و نقد کنند!"

 وزیر علوم دولت‌های هاشمی‌رفسنجانی و خاتمی

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

اسحق غلامپور
|
28مهر ماه 1397
0
0
باسلام.
متاسفانه .آقای روحانی فقط شعار انتقاد پذیری رامیدهند درصورتیکه ظرفیت یک انتقاد را ندارد وتاکنون منتقدین را با الفاظی زشت وقبیح مورد لطف قرار داده اند که درشان رئیس جمهور ایران اسلامی که لباس روحانیت هم برتن دارد نبوده ونیست

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top