ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

تاریخ انتشار: 2آبان1397|10:05

| کد خبر: 280909

نمایندگان با انحصار در صدور پروانه وکالت مخالفت کردند

وکیل ملت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رد کلیات طرح اصلاح بند (چ) ماده ۸۸ قانون برنامه توسعه ششم با انحصار در تصمیم‌گیری برای صدور پروانه دفاتر قضایی مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز و در جریان بررسی «طرح یک فوریتی اصلاح بند (چ) ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلای ایران» با موضوع «حذف  مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه» با کلیات آن مخالفت کردند.

در مقدمه توجیهی این طرح با استناد به اصول ۱۵۶ و ۱۵۸ قانون اساسی آمده است که قوه قضائیه نباید در امر جذب وکلا و کارشناسان دخالت کند در حالی‌که نمایندگان مخالف استناد به موقت بودن ماده ۱۷۸ قانون برنامه برای اثبات این مدعا را کافی ندانستند؛ بنابراین با کاهش تعداد دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده در صدور پروانه دفاتر قضایی برای ایثارگران و جانبازان مخالفت کردند.

در بند (چ) ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه کشور آمده است؛ متن زیر به‌عنوان ماده ۵۹ مکرر به قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران الحاق می‌شود.

قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه مکلفند ۳۰ درصد از سهمیه صدور دفاتر خدمات قضایی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل ۱۰ درصد، آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل ۶ ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل ۱۲ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه بدون رعایت شرط سنی در صورت واجدالشرایط بودن اختصاص دهند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top