معاون اجتماعی قوه قضاییه :

ستادهای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استانها ایجاد می شود

وکیل ملت: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، از تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استانها خبر داد و گفت: با توجه به فعال سازی این ستاد به صورت ملی، ستادهای استانی پیشگیری از جرائم انتخاباتی نیز در استان ها ایجاد می شود.

تاریخ انتشار: 19مهر1394|00:30

ستادهای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استانها ایجاد می شود
| کد خبر: 28147

به گزارش وکیل ملت محمدباقر الفت روز شنبه در نشست با خبرنگاران در سمنان افزود: مصوبه های اولین نشست ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی کشور تا پایان همین هفته به منظور زمینه سازی برای تشکیل ستادهای استانی به مراکز استان ها ارسال می شود.
وی با تاکید بر اینکه وجود این ستاد در تناقض با عملکرد و فعالیت های ستاد انتخابات کشور نیست، افزود: ستاد پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی، ستادی هماهنگ کننده است و تجربه چند انتخابات گذشته، نشان داد که حضور دستگاه قضا در کنار عوامل برگزاری انتخابات، به افزایش امنیت انتخابات کمک کرده است.
الفت تصریح کرد: دو انتخابات گذشته که دستگاه قضایی در آن حضور ملموس تری داشت، کم هزینه ترین انتخاباتهای کشور بود و این امر نشاندهنده اهمیت و نقش حضور دستگاه قضایی برای تامین امنیت بیشتر انتخابات و افزایش مشارکت مردم است.
معاون قوه قضاییه با اشاره به اینکه امسال متوسط 10 جرم اول کشور، 15 درصد رشد داشته است، تاکید کرد: برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه باعث کاهش تعداد معتادین کشور نشده است.
وی با بیان اینکه نرخ سرعت رشد معتادین و استفاده کنندگان از روانگردانها در کشور متوقف نشده است، تاکید کرد: علت اصلی این رشد ناهنجاریهایی مانند بیکاری، افسردگی و ...، تنوع مواد مخدر و ورود گروه های سنی در معرض آسیب به این عرصه بوده است.
وی با بیان اینکه از نظر قانون اعتیاد جرم است، ولی تلاش می کنیم که رنگ مجرمانه این مساله را کم کنیم، گفت: وقتی رنگ مجرمانه به مساله اعتیاد می دهیم مجبور به اعمال قانون برای آن هستیم که نقشی در بهبود وضعیت آن نداشته است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خاطرنشان کرد: این قوه به دنبال بالابردن هزینه ارتکاب جرم برای مجرم و اقدام های فرهنگی برای پیشگیری از وقوع جرم است که نیازمند تعامل تمام بخشها است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top