تغییرات در حقوق فرهنگیان

وکیل ملت: «علی بختیار» در نشست وزیر آموزش و پرورش با معلمان خوانسار با بیان اینکه آموزش و پرورش در سالهای گذشته مورد بی مهری قرار گرفته، گفت: شاید حدود ۳۰ یا ۳۵ سال در حق آموزش و پرورش جفا شده است زیرا بودجه آموزش و پرورش در ابتدای انقلاب ۳۰ درصد بودجه کشور را به خود اختصاص می داده و اکنون به زیر ۱۰ درصد رسیده است و باید مجلس نگاه ویژه تری داشته باشد.

تاریخ انتشار: 12آبان1397|10:13

تغییرات در حقوق فرهنگیان
| کد خبر: 281781

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی هدف از تشکیل اینگونه جلسات را همگرایی بین دولت و مجلس و تقویت و حمایتی که مجلس شورای اسلامی باید ازبخش های مختلف دولت انجام بگیرد دانست و عنوان کرد: در کمسیون برنامه تلاش زیادی برای حمایت از آموزش و پرورش صورت گرفت و بخش هایی از آن مانند معافیت آب و برق و گاز مدارس، پلکانی کردن حقوق، پلکانی شدن مالیات برحقوق و گذاشتن سقف برای بازنشستگی با هدف نزدیکی حقوق فرهنگیان به سایر بخش ها تصویب و اجرایی شد و گذاشتن یک درصد مالیات بر ارزش افزوده  برای  سال ۹۸ تصویب خواهد شد. وی با اشاره به وظیفه دولت در تسهیل آموزش برای مردم یادآوری کرد: پیش از این، مدارس خوانسار در مهرماه بدون گاز بود و شرایط سختی را برای معلم و دانش آموزان ایجاد کرده بود. بختیار با بیان اینکه در کمسیون انرژی هرگاه دولت به تکالیف قانونی اش عمل نمی کرد با اعمال ماده ۲۳۶، موضوع را در صحن علنی مطرح و آن را به قوه قضاییه معرفی می کردیم، اظهار کرد: عوارض هشت درصد روستایی که دولت از منابع مردم می گرفت و  کمسیون به دلیل عدم پرداخت دولت در این بخش  اعمال ماده کرد بنابراین کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز می تواند برای پرداخت سرانه دانش آموزی توسط دولت اقدام مشابهی انجام دهد. وی با  اشاره به اینکه خوانسار شهر علم و فقاهت و مرجعیت و از طرفی شهر ادب و فرهنگ و بسیاری از اهالی صنعت چاپ کشور اهل خوانسار هستند، تاکید کرد: این زمینه بسیار بزرگی برای خوانسار است که بتواند در حوزه زیر ساختی تعلیم و تربیت و اقدامات بهتر فعالیت کند تا این سرمایه هایی که در این شهرستان خوابیده شکوفا شود و این آمادگی در این شهرستان وجود دارد. نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در پایان به جلسه ای با مسئول نوسازی مدارس کشور اشاره کرد و گفت: همه مدارس نیمه تمام شهرستان خوانسار که برخی از آنها خیر ساز بودند تا دهه فجر به اتمام می رسد و هرچه سریعتر آماده می شوند تا فضای مناسب تری برای تحصیل در خوانسار فراهم آید.

منبع خبر پندارآنلاین
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

بازدید کننده
|
18آبان ماه 1397
0
0
تاوقتی این ساختارهای تودرتوی اموزش وپرورش اصلاح نشود ؟چاه این وزارت خانه با تمام پول نفت خاورمیانه هم پر نخواهد شد ؟
کسی نمی داند که چرا هرچقدر بودجه افزایش دارد اما همجنان منفی است یعنی به عبارت دیگر قطاع الطریق سازمانی در کشور هوشمند تر از مجلس ودولت و ....عمل می کنند ؟

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top