هشدار اپراتور اول درخصوص تماس های مشکوک /تماس های خارجی را بی پاسخ بگذارید

وکیل ملت: اپراتور اول در روزهای گذشته طی ارسال پیامی خاص به تمامی مشترکان خود از آنها خواست تا از برقراری تماس با شماره های بین‌المللی ناآشنا و نامتعارف جدا خودداری کنند.

تاریخ انتشار: 14آبان1397|09:20

هشدار اپراتور اول درخصوص تماس های مشکوک /تماس های خارجی را بی پاسخ بگذارید
| کد خبر: 281882

 مشترکان همراهی اولی بدون شک طی روزهای گذشته پیامکی را با مضمون عدم برقراری تماس با شماره های بین‌المللی ناآشنا و نامتعارف از کشورهای مختلف دریافت کرده اند و علت آن نیز پیگیری همه جانبه همراه اول برای جلوگیری از تحمیل هزینه های گزاف به مشترکان خود بوده است.

در پيامک ارسالي از همراه اول اعلام شده که مشترکان این اپراتور در صورت مشاهده تماس هايي با سرشماره هاي بين المللي ناآشنا و نامتعارف از برقراری تماس با آنها خودداري کنند چراکه این مساله می تواند هزينه هاي سنگيني را برای مشترکان دربر داشته باشد.

بر اساس این گزارش در سال های اخیر مشکلی با نام " Wangiri Fraud" یا "Wangiri Scam"به وجود آمده است که از ابتدای رویت موضوع، مرکز MCI-CERT همراه اول اقدامات لازم جهت جلوگیری و مسدودسازی شماره های بین المللی مشکوک که موجب اعمال ضرر به مشترکین بوده اند را در سریع ترین زمان ممکن انجام داده تا مشترکین کمتری متحمل هزینه شوند.


به دنبال این مساله اطلاع رسانی های لازم در وبسایت شرکت ارتباطات سیار ایران قرار گرفت اما با ادامه دار بودن این رخداد و احتمال زایل شدن حقوق مشترکان همراه اول ،مقرر شد به دنبال هماهنگی های لازم پیامک آگاهی رسانی در خصوص این قبیل کلاهبرداری ها در تاریخ 29 مهر ماه برای تمامی مشترکین ارسال شود.


بر همین اساس اپراتور اول از طریق ارسال پیامکی با مضمون " در صورت مشاهده تماس از سوی شماره های بین‌المللی ناآشنا و نامتعارف از کشورهای مختلف، از برقراری تماس با آن‌ها جدا خودداری فرمایید. تماس با این شماره ها می‌تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل نماید" برای تمامی مشترکان خود، از وقوع معضلی بزرگ برای مشترکان خود پیشگیری کرد.
گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با نشر پیامک ارسالی از سوی شرکت ارتباطات سیار ایران در توییتر خود به مردم در خصوص شیوه جدید کلاهبرداری هشدار داد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top