مانع تراشی های بی پایه در برابر شهردار شدن محسن هاشمی

وکیل ملت: متاسفانه فرآیند انتخاب شهردار تهران آنقدر لوث گشته که مطالبه اکثریت ساکنین پایتخت در ملعبه سیاسیون قربانی شده و در یکسال اخیر کارنامه شورای شهر پنجم تهران از کوچکترین واحدهای مدیریت نواحی شهرداری هم ضعیفتر بوده است.

تاریخ انتشار: 15آبان1397|10:37

مانع تراشی های بی پایه در برابر شهردار شدن محسن هاشمی
| کد خبر: 281931

واگویی این موضوع که بدون حضور محسن هاشمی در لیست انتخابات سال ۹۶ شورای شهر تهران به ترکیبی کاملا متفاوت از شورای شهر کنونی منجر می شد، شاید تکرار مکررات باشد اما ضرورتی است تا حجت را بر کباده کشان خدمت به مردم تمام کند و در انزوای مطلق اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ هیچ بهانه و عذری برای فرافکنی باقی نماند.
جمع قابل توجهی از اعضای شورای شهر پنجم تهران با مانع تراشی های بی پایه در برابر شهردار شدن محسن هاشمی تنها بستر اضمحلال سرمایه اجتماعی جریان اصلاحات را فراهم کردند و لطمات جبران ناپذیری را در عرصه حضور و تاثیر مردم به جا نهادند.


شاید اگر به جای انتخابات شورای شهر در پایتخت، انتخاباتی برای تعیین شهردار تهران برگزار می شد و افرادی که در سال اخیر به عنوان نامزد شهرداری تهران مطرح بودند در عرصه رقابت سنجیده می شدند معلوم می گشت که مجموع رای دو شهردار قبلی و ... در برابر محسن هاشمی حتی پنج درصد آرای مردم را کسب نمی کردند که اگر جز این بود آنان به عنوان سرلیست انتخابات سال ۹۶ اعلام می گشتند.
امروز هم که آخرین فرصت تمکین از خواست مردم در اختیار ساکنین بهشت قرار گرفته است باز هم عده ای به دنبال حفظ شرایط اسف بار کنونی برای تضمین منافع اقلیت "همواره بهره مند" بوده اند.
غوغاهای ظاهری هم تنها برای غلبه حواشی بر ضروریات بوده و فقدان انسجام در شورای شهر تهران به مشکلات فراوان کنونی منجر شده است.


شاید اگر اراده ای برای حفظ منافع مردم بود هیچ گاه طرح های رنگارنگ و بی فایده در سال اخیر در شهرداری تهران پیگیری نمی شد.
فی المثل برنامه توسعه ای تدوین شده برای تهران که نتیجه گعده های خالی از نظریات و اقدامات کارشناسی بود و تنها نمایشی سخیف از "فعال نمایی" برای جلب توجه بود، با تحمیل هزینه های گزاف تنها فرصت تجربه اندوزی برای بقایای تشکل های سیاسی منحله گشت.


مخالفین حضور محسن هاشمی در مسند شهرداری تهران امروز از میان مدعیان اصلاح طلبی هستند که می دانند با حضور هاشمی، دکان منفعت طلبی و تمتع جویی تعطیل گشته و نظریات مخرب از طرح های شهرداری تهران حذف خواهد شد.
نه تنها عقل سلیم بلکه اجماع کارشناسی هم در کنار مطالبه عمومی، خواهان حضور محسن هاشمی در مسند شهرداری تهران است.
این به یقین آخرین فرصت شورای پنجم تهران برای جبران مافات است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

میم مثل محمودی
|
18آبان ماه 1397
0
0
فاعتبروا یا اولی الابصار
تچربیات تلخ انتخابات شورای شهر در بیش از 20 هزار شهر یک پیام کلی دارد که انتخابات محلی ومنطقه ای در ایران به دلایل مختلف عقیم است ؟
استان ها وشهر های بزرگ از چهر های تاثیر گذار خالی شده است ؟ انگیزه های نخبگان بیشتر حول دو محور می چرخد ؟
خدمت وحضور مستمر ومستقر درتهران
2_حضور درخارج از کشور
به عبارت دیگر به دلایل گوناگون هنوز جامعه شهری ما برای یک دیالک تیک انخاباتی موفق اماده نیست ؟ یعنی به عبارتی نه شهروندان ونه ااتتخاب شوندگان به یک رفتار حرفه ای ومتقن برای جضور در شورای شهر الزاماتی ندارند ؟
مشارکت مردم در اتتخابات شورای شهر به زیر 30 درصد رسیده است واین یعنی فاجعه ریزش رای

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top