تغییر موضع اروپایی ها در روابط بانکی با ایران

وکیل ملت: یک مقام مسئول در نظام بانکی از تغییر موضع بانک های اروپایی در کار با ایران خبر داد و گفت: یک بانک مهم اروپایی با برگزاری جلسه در ایران، خواستار از سرگیری همکاری های بانکی شده است.

تاریخ انتشار: 11آذر1397|21:16

تغییر موضع اروپایی ها در روابط بانکی با ایران
| کد خبر: 283151

سید احمد طاهری بهبهانی صبح امروز در مراسم رونمایی از یک اپلیکیشن بانکی با بیان اینکه در سالهای گذشته تغییرات مهمی را به لحاظ اجرای مقررات داخلی و ملی، دستورالعمل های بانک مرکزی، مقررات و ضوابط تطبیق و ضدپولشویی انجام داده ایم گفت: از این بابت دارای حسن شهرت و اعتبار و احترام ویژه ای در سطح دنیا هستیم و بانک هایی که تا چند روز گذشته به ما نامه می نوشتند که به دلیل تحریم ها امکان تداوم همکاری با ایران را ندارند، اکنون با روشن شدن تحریم ها، اعلام می کنند می خواهند با ایران کار کنند.

وی افزود: ما با یکی از بانکهای مهم اروپایی جلساتی داشتیم که می خواهند روابط با ما را از سربگیرند.

این مدیرعامل در نظام بانکی ادامه داد: ما در دوره تحریم های قبلی در حوزه تامین دارو و کالاهای اساسی فعال بوده و اکنون نیز در دور جدید تحریم ها در حوزه تامین مالی، انجام خدمات بانکی، تامین کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: علیرغم تنگناهای سیاسی که به کشور تحمیل شده است، در اثر همت و پشتکار نظام بانکی، امکانات و شهرت و موقعیت ما در سطح بین المللی قابل قبول است و تحریم های غیرقانونی که عملا بر کشور ما تحمیل شده است، برخی از بانکها را مشمول نمی‌شود و ما هم کماکان به فعالیت خود ادامه می‌دهیم. البته بخش عمده و اعظم فعالیت‌های چند ساله اخیر ما متمرکز بر واردات غذا، دارو بوده است.

همچنین سیدمرتضی حسینی‌نژاد، مدیر توسعه و بازاریابی محصول این بانک نیز گفت: نسل جدید در ایران ویژگی‌های شخصیتی خاصی داشته و از ابتدا با فناوری‌های نوین و فناوری اطلاعات درگیر بوده‌اند؛ این در حالی است که آنها بیش از آنکه به رسانه‌های اجتماعی اعتماد داشته باشند، به هم گروه‌های خود اعتماد دارند و همین موضوع در دنیا، یکی از چالش های بزرگ تبلیغات در دنیای امروز به شمار می‌رود.

وی افزود: این در شرایطی است که نسل جدید علاوه بر قیمت و کیفیت کالاهای مورد خریداری خود، بیشتر به تجربه های هم سالان خود توجه دارند و همین امر ضرورت توجه در طراحی اپلیکیشن های نظام بانکی را دوچندان می کند.

حسینی نژاد گفت: انجام تراکنش مالی از طریق کانال های مجازی بانک یا خودپردازها، رسوب منابع در حساب بانکی، توصیه به دوستان و خرید خدمات گروه مالی از جمله ویژگی‌هایی هستند که در اپلیکیشن‌ جدید مدنظر قرار گرفته است؛ ضمن اینکه به ویژگی‌های این نسل هم توجه شده است.

منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top