ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

جنگ رکوردداران بر سر قهرمانی لیگ هجدهم

وکیل ملت: کسب سه قهرمانی متوالی در لیگ برتر فوتبال کشور دستاورد نادیده‌ای نیست و سپاهان این کار را انجام داده اما حلاوت این امر به حدی است که یورش پرسپولیس به سوی آن در فصل جاری توجه و حساسیت زیادی را نسبت به آن برانگیخته و احتمال نه چندان اندک توفیق سرخ‌ها در رسیدن به این خواسته بر هیجانات جنبی - و شاید هم اصلی - لیگ هجدهم افزوده است.

تاریخ انتشار: 12دي1397|00:12

جنگ رکوردداران بر سر قهرمانی لیگ هجدهم
| کد خبر: 285382

پرسپولیس اگر قدری خوش‌انتخاب‌تر بود و چنانچه برانکو ایوانکوویچ در تعیین ارنج و به واقع گزینش دروازه‌بان اصلی تیم خود مقداری عقلایی‌تر عمل می‌کرد، پرسپولیس با فتح لیگ پانزدهم الان نه درصدد تکرار دستاورد سپاهان بلکه فراتر رفتن از آن و تبدیل شدن به تیمی بود که برای نخستین بار در تاریخ لیگ‌های ما چهار قهرمانی متوالی را به دست می‌آورد.

اکتفا به سوشا مکانی پراشتباه برای حفاظت از دروازه سرخ‌ها و نادیده گرفته شدن توصیه‌های مشفقانه دلسوزانی که به برانکو می‌گفتند دروازه‌بان برجسته‌تری را جذب تیمش کند، سبب شد قرمزها در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ پانزدهم دیدار حساس خود با نفت تهران را با خوردن دو گل در دقایق پایانی با نتیجه 2 بر صفر واگذار کنند حال آن‌که اتفاقات و نتایج بعدی نشان داد یک نتیجه تساوی هم در آن دیدار برای قهرمان شدن پرسپولیس کفایت می‌کرد و آنها را یک امتیاز از استقلال خوزستان پدیده آن سال لیگ پیش می‌انداخت و کار را تمام می‌کرد، چون سرمربی کروات پرسپولیس در آن روزها گوش‌هایش را به روی توصیه‌هایی که گفتیم بست، سوشا در دقایق پایانی یک گل بد و ساده را از وحید امیری هافبک چپ وقت نفت (که بعداً پرسپولیسی و پس از آن ترابزونی شد) دریافت کرد و آن هم توپی که از بین پاهایش عبور کرد و سپس در حملات انتحاری قرمزها برای جبران آن گل، ضد‌حمله بعدی نفت گل دوم را نیز به سرخ‌ها تحمیل و کار را تمام کرد.
 
نگاه به آینده
گذشته‌ها هرچه هست، گذشته است و با حرف و افسوس تعدیل و تصحیح نمی‌شوند و برای ترمیم گذشته باید در آینده بهتر کار کرد و پرسپولیس با تشخیص همین واقعیت تمامی نیروهایش را برای قهرمانی در لیگ هجدهم به کار گرفته و با احتساب آمدن 5 مهره تازه به ترکیب ‌این تیم (شامل رفیعی، ترابی، شیری، شریفی و نادری) امیدوار است نیم فصل دومش از نیم فصل اول هم پربارتر باشد.
فراتر رفتن از آمار 15 هفته اول برای قرمزها بسیار سخت است زیرا به رغم نداشتن نفر و مهره به اندازه کافی در کل مسابقات‌شان در لیگ بی‌شکست ماندند و فقط به لحاظ تفاضل گل در پشت سر سپاهان و پدیده قرار گرفته‌اند وگرنه از نقطه نظر کسب امتیازات هر سه تیم 31 پوئنی‌اند.
این هم از دست قضا و قدر است که پرسپولیس در سالی برای سومین قهرمانی متوالی و پنجمین قهرمانی‌اش در مجموع ادوار لیگ برتر می‌جنگد که سپاهان نیز سودای جدی قهرمانی در سر دارد و امیر قلعه‌نویی که با 5 قهرمانی در این لیگ در میان مربیان رکورددار است، می‌خواهد حد‌نصابش را از این هم بهتر سازد و در این راه سپاهان را که در دوره کار عبدا... ویسی و ایگور استیماچ و سپس حضور موقتی منصور ابراهیم‌زاده، از اصل خویش دورافتاده و به‌شدت نزول کرده بود مشمول یک تجدید سازمان اساسی کرده و این تیم را از نو و با ترکیبی تازه به روزهای اوجش عودت داده است.
 
عبور از مرزها
در توصیف موفقیت او همین توضیح نیز کافی است که تنها تیم بدون شکست لیگ امسال صرفنظر از پرسپولیس، همین سپاهان است.
 به این ترتیب و با توجه به این‌که با 4 قهرمانی در لیگ دومین رکورد برتر این مسابقات را در اختیار دارد، باید متذکر شد که ستیز سرخ‌های تهرانی با طلایی‌های اصفهان در نیم فصل دوم صرفنظر از هر رتبه و مکانی که می‌تواند شامل حال «پدیده» شود، جنگ رکوردداران لیگ ما برای رسیدن به سطح و اوجی تازه و عبور از مرزهای مهم و خلق آماری خواهد بود که لیگ برتر ایران کمتر به خود دیده است. این ستیز قطعاً هر دو تیم پرسپولیس و سپاهان را پخته‌تر و کارآزموده‌تر خواهد کرد و البته بر دیدنی‌های لیگ نیز که اندک نیست، خواهد افزود.

کلید واژه ها قهرمان - لیگ هجدهم
دسته بندی ورزش , ورزش + , داغ ورزشی ,
منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top