ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...
باز هم اعتصاب، باز هم بی‌پولی و لغو اردو

استقلال بازنده تمرین‌های پیش‌فصل

وکیل ملت: پیش از شروع لیگ هجدهم تمرینات استقلال دیرتر از همه تیم‌ها شروع شد و در حالی که همه تیم‌ها تمرینات خود را کلید زده بودند اما آبی‌ها با تاخیر بسیار وارد فاز آماده‌‌سازی شدند.

تاریخ انتشار: 17دي1397|00:00

استقلال بازنده تمرین‌های پیش‌فصل
| کد خبر: 285709

بازگشت دیرهنگام وینفرد شفر و مشکلاتی که برای تمدید قرارداد بازیکنانی همچون تیام و جباروف پیش آمد از جمله دلایل مهم تاخیر در آغاز تمرینات استقلال بود. نتیجه دیر شروع کردن تمرینات استقلال را در هفته‌های آغازین لیگ به وضوح دیدیم. استقلال امتیازهای زیادی را از دست داد که بسیاری یکی از دلایل را همین نا‌آمادگی بازیکنان و کافی نبودن تمرینات پیش‌فصل دانستند. در عین حال تصور می‌شد استقلال اشتباه‌های پیش‌فصل را در نیم‌فصل و تعطیلات 50 روزه تکرار نکند و خیلی زود وارد چرخه آماده‌سازی شود اما همان اتفاقات در حال تکرار است و بسیاری از تیم‌ها از جمله رقیب سنتی، تمرینات خود را شروع کرده‌اند و حتی برای سفر به قطر آماده‌اند تا بخشی از تمرینات آماده‌سازی را در این کشور انجام دهند اما تمرینات استقلال هنوز شروع نشده است.

طبق برنامه ابتدا قرار بود تمرینات در تاریخ دهم و چند روز قبل از اینکه شفر به ایران بازگردد، شروع شود اما در میانه‌های راه اعلام شد تمرین با 5 روز تاخیر و در تاریخ پانزدهم دی ماه آغاز می‌شود. براساس این وعده تمرینات استقلال باید از شنبه‌ای که گذشت استارت می‌خورد اما دوباره گفته شد تمرینات از روز یکشنبه شروع می‌شود. در این بین سوالی که به وجود آمد این بود که چرا باشگاه استقلال در برگزاری تمرینات خود اینقدر تاخیر ایجاد کرده است.
 ابتدا بحث اعتصاب بازیکنان مطرح شد که بلافاصله هادی مباشری یکی از مسوولان این باشگاه خبر را به کلی تکذیب و اعلام کرد چنین شرایطی در استقلال وجود ندارد و هیچ بازیکنی اعتصاب نکرده است اما با برگزار نشدن تمرینات در تاریخ‌هایی که اعلام شده بود در نهایت ماجرای بی‌میلی بازیکنان برای شرکت در تمرینات لو رفت و مشخص شد بازیکنان به دلیل خلف وعده‌های مکرر باشگاه تمایلی به شروع تمرینات خود ندارند. اگر اسم این اقدام را اعتصاب نگذاریم باید به همان اعتراض نرم و عقب‌نشینی از حضور در تمرینات اشاره کنیم که استقلال را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.
 ظاهرا اسپانسر باشگاه استقلال در پرداخت بودجه نیم‌فصل دوم تاخیر داشته و در نتیجه به بازیکنان هم پولی نرسیده تا با فراغ بال و بدون مشکل آماده شرکت در تمرینات شوند. به این ترتیب مادامی که حقوق عقب افتاده بازیکنان که نزدیک به 3 ماه می‌شود پرداخت نشود بازیکنان استقلال در تمرینات شرکت نخواهند کرد. البته مسوولان باشگاه استقلال در تلاشند بازیکنان را راضی به حضور در تمرینات کنند به این دلیل که هرچه در شروع تمرینات تاخیر ایجاد شود، استقلال دوباره لطمه می‌بیند اما اینکه بازیکنان وعده‌های دوباره باشگاه را که 3 ماه آنها را بدون حقوق گذاشته باور کنند، مشخص نیست.
به یاد داریم که زمان مربیگری منصوریان و مدیریت افتخاری نیز این رفتارها بود و بازیکنان به دلیل پرداخت نشدن حقوق‌شان از حضور در محل تمرین خودداری کردند در حالی که پیش‌تر خیلی به ندرت پیش می‌آمد بازیکنان به دلیل پرداخت نشدن حقوق چنین رفتاری انجام دهند و حتی اگر اعتراضی هم داشتند در محل تمرین حاضر می‌شدند و فقط از انجام تمرین خودداری می‌کردند. در سال‌های اخیر اما بازیکنان استقلال به راحتی از حضور در تمرین تیم خود سر باز زده‌اند که این رفتار در شأن باشگاه بزرگ استقلال نیست.

 

دسته بندی ورزش , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top