ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

نویر و مربی‌اش در تمرین پرسپولیس

تمرینات روز پنجشنبه سرخ‌پوشان هم مثل روزهای دیگر براساس برنامه از پیش تعیین شده، برگزار شد. تمرینات با گرم کردن زیر نظر مارکو استیلینوویچ آغاز شد. سپس شوت به سمت دروازه در دستور کار بازیکنان قرار گرفت که طی آن گلزنی و کری بازیکنان شرایط پرنشاط و شادی را به‌وجود آورده بود که رضایت برانکو را نیز در پی داشت. حفظ توپ و پرسینگ در فضای فشرده، بخش بعدی تمرین بود که با درخواست و تذکر برانکو با تمرکز بالا انجام شد اما این تمرینات سرخ‌پوشان با یک میهمان ویژه همراه شد. در میان تمرین قرمزپوشان، نویر و مربی گلرهای تیم بایرن مونیخ در کنار زمین حضور یافتند و دقایقی با برانکو ایوانکوویچ و ایگور پانادیچ دیدار و گفت‌وگو کردند. مانوئل نویر به همراه هم تیمی‌هایش در اردوگاه اسپایر اردویی برگزار کردند و قبل از پرسپولیسی‌ها در این اردوگاه حاضر شده بودند. فوتبال درون تیمی بخش دیگری از تمرین بود که در این دیدار پرفشار، دو تیم به تساوی 3 -3 رسیدند.
رضایت کادر‌فنی از آمادگی بازیکنان و شادابی آنها جالب توجه بود.


اختلاف بیرانوند و عابدزاده جدی است؟
برخی خبرهای رسیده حکایت از این دارد که حضور احمدرضا عابدزاده در تمرینات تیم ملی با وجود استقبال خوب برخی ملی‌پوشان ، به مذاق برخی‌ها خیلی خوش نیامده است.
هر چند حمایت چند روز اخیر عابدزاده از تیم ملی فوتبال کشورمان با شایعاتی همراه بود و گفته می‌شد این حمایت‌ها به دلیل دعوت شدن پسرش به تیم ملی بوده است اما هر چه بود با اختلافی که بین کی‌روش و برانکو وجود داشت، حضور مداوم عابدزاده در تیم ملی خیلی خوشایند سرخپوشان نبود.
در این بین مطرح می‌شد دروازه‌بان ملی‌پوش سرخپوشان هم دیدار گرمی با عابدزاده نداشته و حتی عابدزاده هم خوش و بش مفصلی با بیرانوند نداشته است. عده‌ای علت این سردی رابطه بین دو عقاب قدیم و جدید فوتبال ایران را به نیمکت‌نشینی امیر عابدزاده در تیم ملی مرتبط می‌دانند و بعضی هم پشت پرده این اختلافات را به نزدیک شدن بیرانوند به رکوردهای محبوبیت و موفقیت عابدزاده گره می‌زنند. هر چه که هست این موضوع در چند روز اخیر حسابی سر و صدا کرده و حمایت یک سرخپوش قدیمی از تیم ملی آن هم به این صورت خیلی عادی به نظر نمی‌رسد. با وجود این هنوز خبر موثقی از جدی بودن اختلاف بیرانوند و عابدزاده وجود ندارد.


پایان فضای امنیتی تمرین سرخ پوشان
در کنار اردوگاه تمرینی پرسپولیس در قطر، تیم‌های دیگری نیز مشغول برگزاری تمریناتشان بودند. از جمله تیم بایرن مونیخ آلمان در این شهر تمریناتش را برگزار می‌کرد که به همین دلیل فضای امنیتی شدیدی در اردوگاه اسپایر قطر ایجاد شده بود اما با پایان اردوی بایرن و با رفتن کاروان بایرن مونیخ، تغییر محسوسی در شرایط اردوگاه اسپایر به وجود آمده و بسیاری محدودیت‌ها برداشته شده است. نیروهای امنیتی کمتر شده‌اند و تردد بین بخش‌های مختلف آسان‌تر انجام می‌شود. بایرن مونیخ در مدت حضور در قطر هتل محل اقامت خود را به طور کامل در اختیار گرفته بود و تمرینات آنها تحت تدابیر شدید امنیتی انجام می‌شد. البته در 2 روز گذشته تردد بین تمرین سرخپوشان ایران و سرخ‌های مونیخ جریان داشته است. جالب توجه بود که هم زمان سه مربی کروات یعنی ایوان لکو، برانکو ایوانکوویچ و نیکو کواچ در سه زمین کنار هم در حال تمرین دادن کلوب بروژ بلژیک، پرسپولیس و بایرن مونیخ بودند. به این ترتیب حالا پرسپولیسی‌ها باید به تمریناتشان در شرایط جدیدی ادامه دهند و به احتمال زیاد در روزهای آینده با آماده شدن بازیکنان، بازی‌های تدارکاتی نیز در دستور کار پرسپولیسی‌ها خواهد بود.

دسته بندی ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top