در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل کشور میزبان در برابر آلمان با ۷گل بدرقه شد؛ اما در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه این آلمان بود که از گروه خود صعود نکرد و حتی بازی خود را با کره جنوبی واگذار کرد.

 هنوز یادمان نرفته که در همان جام جهانی ۲۰۱۴ چگونه هلند با ۵گل اسپانیای قهرمان جهان و اروپا را شکست داد؛ اما همان تیم هلند در جام جهانی ۲۰۱۸ نتوانست جزو ۳۲تیم انتخابی جام جهانی باشد.

 با این وجود، هم آلمان و هم هلند بدون تردید جزو برترین‌های فوتبال اروپا هستند. کروفر فوتبال و فرازونشیب آن طبیعی است.

 مهم آن است که در شکست‌ها نباید درجا زد. همانطور که برزیل جام جهانی ۲۰۱۴ توانست در جام جهانی خرداد امسال تا مرحله یک چهارم صعود کند و آلمان برنده ۲۰۱۴ از گروه خود هم صعود نکرد.
 بدون تردید ایران همچنان در رنکینگ فیفا یکی از دو تیم برتر قاره کهن خواهد بود و با استعدادهای فراوان خود در زمینه فوتبال به قول وینگادا، مربی پرتغالی، همچنان قطب فوتبال آسیاست.

 واقعیت این است از ۵حضور تیم فوتبال ایران در جام جهانی دوبار آن با مربیگری کارلوس کیروش بوده است؛ رکوردی که بعیداست به این زودی‌ها تکرار شود.

 روا نیست با یک شکست، محاسن این مربی تاثیرگذار در فوتبال ما به‌راحتی زیر سوال رود.

 فوتبال هم مانند زندگی و همانند سیاست فرازونشیب دارد؛ نه شکستش همیشگی است و نه پیروزی و موفقیتش.

 آنچه مهم است آن است که در شکست‌ها درجا نزنیم و پیروزی‌ها را همیشگی ندانیم. فرزندان سختکوش ایرانی طی دو جام جهانی متوالی و نیز جام ملت‌های آسیا کاری کارستان کردند که نباید تحت‌الشعاع یک شکست واقع شود.

 بپذیریم حوادث در فوتبال هم مانند زندگی و سیاست بسیار تعیین‌کننده است. مثلا اگر ضربه نهایی سردار آزمون بعد از دولایی گل می‌شد؛ هم‌اکنون تحلیل‌ها هم جور دیگری بود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top