گزارش اختصاصی وکیل ملت از نتیجه یک پژوهش در آمریکا

کاهش خودکشی پس از اتخاذ قوانین سخت خرید و فروش سلاح

وکیل ملت: سپیده شافعی/خبرنگار وکیل ملت:محققان با بررسی نرخ خودکشی در دو ایالت امریکا را که قوانین مربوط به سلاح خود را تغییر داده اند به تغییر در درصد خودکشی های صورت گرفته در این ایالات پی بردند.

تاریخ انتشار: 20مهر1394|02:57

کاهش خودکشی پس از اتخاذ قوانین سخت خرید و فروش سلاح
| کد خبر: 28719

مطالعات نشان داده اند تعداد خودکشی های با سلاح پس از اتخاذ قوانین سختگیرانه در ایالت کانکتیکوت امریکا کاهش و در مقابل این نرخ در ایالت میسوری پس از تصویب قانون مجاز شدن خرید سلاح، افزایش داشته است.
براساس این مطالعات، میزان خودکشی ها در ایالت کانکتیکوت 10 سال پس از الزامی شدن اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح برای خرید سلاح سال  1995، 15 درصد کاهش یافت.
این در حالی است که ایالت میسوری پس از آنکه در سال 2007 قانون سال 1921خود مبنی بر لزوم کسب مجوز از پلیس برای خرید سلاح را لغو کرد، شاهد افزایش 16 درصدی در نرخ خودکشی تا سال 2011میلادی بود.
براساس مطالعات "جان هوپکینز" ، پس از 1995 نرخ خودکشی با سلاح گرم در ایالت کانکتیکوت تا 40 درصد کاهش و همین نرخ در ایالت میسوری بعد از لغو قانون مذکور از سال 2007 تاکنون 23 درصد افزایش داشت.
در سال2013 میلادی، قتل عامل مرگ بیش از 16000 نفر و خودکشی موجب پایان حیات بیش از 40000 نفر در ایالات متحده امریکا شده است.
بنابراین، اتخاذ قوانین ایالتی که دسترسی به سلاح را محدود می کنند می توانند نرخ خودکشی با سلاح گرم را کاهش دهند.

منبع: سی ان ان
 

کلید واژه ها اسلحه - آمریکا - خودکشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top