جزئیات طرح مجلس درباره جرم سیاسی: مجازات‌های حبس ابد به 30 تا 25 سال زندان تبدیل شود / ایرانی‌‌های مقیم خارج که شاکی خصوصی ندارند، مبرا از تعقیب باشند

وکیل ملت: یحیی کمالی‌پور، عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح عف عمومی و تبدیل مجازات‌ها در این کمیسیون، اظهار داشت: طرح مذکور در 3 ماده تدوین شده است.

تاریخ انتشار: 15بهمن1397|10:51

 جزئیات طرح مجلس درباره جرم سیاسی: مجازات‌های حبس ابد به 30 تا 25 سال زندان تبدیل شود / ایرانی‌‌های مقیم خارج که شاکی خصوصی ندارند، مبرا از تعقیب باشند
| کد خبر: 287452

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس جزئیات طرح عف عمومی و تبدیل مجازات‌ها را تشریح کرد.

یحیی کمالی‌پور، عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به طرح عف عمومی و تبدیل مجازات‌ها در این کمیسیون، اظهار داشت: طرح مذکور در 3 ماده تدوین شده است.

وی در تشریح جزئیات این طرح گفت: در بند اول این طرح آمده که مجازات‌های حبس ابد در جرایم تعزیری به حبس درجه یک یعنی 25 تا 30 سال زندان تبدیل شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: در ماده 2 آمده که کلیه متهمان جرایم سیاسی و امنیتی که مرتکب اقدامات فیزیکی و خرابکارانه به نحو مباشرت، معاونت و مشارکت نشدند، مورد عفو قرار گیرند. بر اساس این طرح جرم جاسوسی از شمول آن خارج است و در بند 3 آمده که کلیه ایرانی‌‌های مقیم خارج از کشور که قصد بازگشت به کشور را دارند در صورتی که شاکی خصوصی نداشته باشند، مبرا از تعقیب باشند.

کمالی‌پور یادآور شد: در جلسه اخیر کمیسیون طرح مذکور بررسی و نظرات کارشناسی اخذ شد. رأی‌گیری درباره آن به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

کلید واژه ها جرم سیاسی
دسته بندی خبر روز , ایران ,
منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top