تکالیف کمیسیون قضایی مجلس برای برخی وزارتخانه ها در رابطه با کودکان

وکیل ملت: سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: با تصویب امروز کمیسیون قضایی مجلس تکالیف وزارتخانه‌های کشور، آموزش و پرورش و بهداشت در قبال کودکان بی‌سرپرست و نیز در معرض آسیب مشخص و وزارت کشور مامور جمع‌آوری و نگهداری کودکان بی‌سرپرست شد.

تاریخ انتشار: 19مهر1394|19:30

تکالیف کمیسیون قضایی مجلس  برای برخی وزارتخانه ها در رابطه با کودکان
| کد خبر: 28813

به گزارش وکیل ملت محمدعلی اسفنانی نماینده مردم فریدون‌شهر در مجلس شورای اسالامی ، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی گفت: در جلسه امروز و در ادامه بررسی لایحه حمایت حقوقی از کودکان و نوجوانان سه ماده دیگر از این لایحه از سوی اعضای کمیسیون تصویب و تکالیف وزارتخانه‌های کشور و آموزش و پرورش و بهداشت در ارتباط با کودکان و نوجوانانی که نیاز به حمایت دارند مشخص شد.

وی افزود: براساس مصوبه امروز کمیسیون وزارت کشور مکلف شد تا از طریق فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها  و شهرداری‌ها نسبت به شناسایی کودکان و نوجوانانی که در معرض آسیب هستند اقدام کنند و آنها را بسته به نیاز حمایتی‌شان به سازمان‌های مربوطه معرفی کند. به عنوان مثال کودکان و نوجوانانی که فاقد شناسنامه‌ هستند را به سازمان ثبت‌احوال معرفی کنند تا برای آنها شناسنامه صادر شود. همچنین کودکانی که نیاز به نگهداری و یا نیاز به تحصیل دارند را به سازمان‌های مربوطه و وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌های مربوطه معرفی کنند و نسبت به جمع‌آوری و نگهداری کودکان و نوجوانانی که بی‌سرپرست و یا بدسرپرست هستند اقدام کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: همچنین براساس مصوبه امروز وزارت آموزش و پرورش مکلف شد تا ضمن حمایت از کودکان و نوجوانان در معرض تهدید در محدوده مدارس، کلاس‌های آموزشی و در مورد حقوق کودکان را برای آموزگاران و اولیای دانش‌آموزان برگزار کند.

اسفنانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مقرر شد تا در مواردی که کانون‌های اصلاح و تربیت کودکانی را دارند که باید تحصیل کنند در مدت محکومیت آنها تمهیدات لازم باید برای تحصیل آنها توسط وزارت آموزش و پرورش فراهم شود.

وی افزود: همچنین براساس این مصوبه وزارت بهداشت مکلف شد تا ارتقای سطح خدمات‌دهی در مراکز موجود خود را در حوزه کودک افزایش داده و آموزش‌های لازم را به پرسنل خود بدهد و در صورت مراجعه یا مشاهده مواردی همچون کودک‌آزاری و کودکان در معرض خطر آنها را به مراجع ذیربط معرفی کند.

انتهای پیام


منبع: فارس

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top