اظهارات وکیل رحیم مشایی درخصوص شمول عفو عمومی به مشایی

وکیل ملت: سید علی اصغر حسینی؛ وکیل اسفندیار رحیم مشایی در خصوص عدم شمول عفو عمومی به مشایی، گفت: در تمام دنیا با محکومین جرایم سیاسی رفتار محترمانه تری نسبت به سایر محکومین انجام می شود و اگر قرار به اعمال تخفیفات یا عفو عمومی باشد،اینگونه محکومین در اولویت هستند.

تاریخ انتشار: 30بهمن1397|19:58

اظهارات وکیل رحیم مشایی درخصوص شمول عفو عمومی به مشایی
| کد خبر: 288530

وي مدعی شد: متاسفانه در کشور ما متهمین جرایم سیاسی ذیل عنوان اقدام کنندگان علیه امنیت کشور یعنی مترادف با جاسوسان و خرابکاران قرار می گیرند و رئیس دستگاه قضا نيز به همين سبب گفته است كه كسي به عنوان مجرم سیاسی در زندان نداریم!

حسيني تصریح کرد: جرایمی که در همه جاي دنیا جرم سیاسی محسوب می شوند، در کشور ما ذیل عنوان جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور قرار گرفته اند كه از جمله آنها، آتش زدن یک کپی دادنامه و اظهار نظر عليه اقدامات قوه قضائيه است. ضمن آنكه آتش زدن يك كپي از حكم قضايي و اظهارنظر علیه اقدامات قوه قضائیه در هيچ كجاي دنيا جرم محسوب نمي شود.

بیش از ۱۱ ماه از بازداشت موقت و حبس متصل به بازداشت مشایی سپری شده است.

وي به دليل آتش زدن کپی یک حکم قضایی و صرف ملاقات و گرفتن عکس یادگاری با برخی ایرانیان خارج از کشور در زمان معاونت رياست جمهوري، محکوم به تحمل ۵ سال حبس بابت اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور شده است.


این وکیل دادگستری درباره نحوه اجرای حکم مشایی و اقدامات صورت گرفته در این مرحله گفت: با قطعیت حکم صادره ، درخواست ما از مقامات قضایی این است که حقوق قانونی ایشان در فرایند اجرای حکم رعایت شود. حق ملاقات با خانواده، حق برقراری تماس تلفنی، برخورداری از درمان متناسب با وضعیت نامساعد جسمانی و بیماری دیابت و اعطای مرخصی به ایشان، از جمله حقوقی هستند که از دادسرای عمومی و انقلاب تهران به عنوان متولی و مسئول اجرای حکم درخواست کرده ایم این موارد را رعایت کنند.

حسینی همچنين گفت: قرار بوده است آقای مشایی در ایام دهه فجر به مرخصی بیایند ولی علیرغم اینکه در ابتدا با مرخصی ایشان موافقت شده بود ولی در ادامه، اعطای مرخصی به آقای مشایی منوط به موافقت مقامات امنیتی شده است.

وي مدعی شد: طبق آنچه به آقاي بقايي گفته شده، است، آقای مشایی و بقايي نباید به طور همزمان در مرخصی باشند اما با وجود گذشت يك هفته از بازگشت آقاي بقايي به زندان، تاکنون با مرخصي آقای مشایی موافقت نشده است .موافقت شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top