تاریخ انتشار: 2اسفند1397|01:10

| کد خبر: 288654

جزئیات تعدیل قیمت گوشت

وکیل ملت: آنطور که مسئولان می‌گویند میزان تولید گوشت روال عادی دارد و واردات هم بیشتر از سال‌های قبل است اما قیمت گوشت در چند ماه بیش از 2 برابر شده است. برای ثبات و تنظیم بازار گوشت بخصوص در روزهای پرتقاضای قبل از نوروز برنامه‌های دیگری از سوی وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تأمین و وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی توزیع در نظر گرفته شده است، تسهیل واردات و تغییر نوع توزیع گوشت‌های وارداتی با قیمت مناسب از جمله این برنامه‌هاست.

قیمت اقلام مورد نیاز شب عید کاهش می‌یابد
رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلاتی که مردم در خرید گوشت با قیمت تنظیم بازار دارند، گفت: با صفر شدن حقوق ورودی از سوی دولت و آزاد شدن ثبت سفارشات با ارز نیمایی، به دنبال ایجاد فراوانی در این محصول و کاهش قیمت‌ها هستیم. دولت در طول امسال ارز 4200 تومانی به گوشت قرمز داد، اما در نهایت دیدیم این شیوه در جاهایی ایراد داشته و جواب نمی‌دهد؛ بنابراین به دنبال ساماندهی منظم‌تر این طرح بودیم تا این محصول به دست مصرف کنندگان و نیازمندان واقعی برسد.
رحمانی پیش‌بینی کرد، قیمت گوشت قرمز در هفته‌های آینده تعدیل شود و گفت: سوء‌استفاده‌ها در این بازار وجود دارد، زیرا نمی‌توانیم صفر تا 100 شبکه توزیع را در کنترل داشته باشیم.
توزیع گوشت قرمز به شکل هدفمند
محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی توزیع گوشت قرمز به شکل هدفمند و زیر نظر ستاد تنظیم بازار را راه حلی برای رسیدن گوشت به دست مصرف‌‌‌کنندگان عنوان کرد. براساس دستورالعملی که تدوین شده است، انواع گوشت قرمز وارداتی در اختیار اتحادیه‌‌ها و تعاونی‌‌‌های مصرف در سراسر کشور قرار می‌‌گیرد. حجتی در پایان نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره قیمت گوشت مرغ گفت: قیمت گوشت مرغ از دیروز رو به کاهش است. انتظار می‌‌‌رود این محصول با قیمت سازمان حمایت از مصرف‌‌کنندگان یعنی هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود.
عرضه گوشت به یارانه بگیران
محمدرضا کلامی، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت جزئیاتی از برنامه توزیع هدفمند گوشت را اعلام کرد. بر اساس تصمیم متولیان بازار گوشت‌های وارداتی با سازو کاری قرار است به صورت عرضه مستقیم به دست گروه‌های هدف برسد. به گفته کلامی مقرر است فهرست یارانه ‌بگیران از سازمان هدفمندی احصا شود تا از طریق فروشگاه‌های متصل به سامانه تجارت داخلی گوشت را با قیمت تنظیم بازار دریافت کنند. بر اساس تصمیم اتخاذ شده مقرر است شیوه توزیع گوشت تنظیم بازاری تغییر کند، در این راستا گوشت تنظیم بازاری برای جامعه هدف، توزیع خواهد شد.
او افزود: در این راستا، سازمان هدفمنــدی، اطلاعـــات مرتبـــط یارانه بگیران را برای درج در سامانه تجارت داخلی ارائه می‌کند و در این قالب جامعه هدف می‌توانند از فروشگاه‌هایی که پوز متصل به این سامانه را دارند، گوشت خریداری کنند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

حقدوست
|
2اسفند ماه 1397
0
0
چطور نميشود اينهمه هزينه را در قسمت توليد و توليد کنندگان انجام داد و قيمت گوشت را از مبدا و توليد پايين اورد اين بهترين راهه چه مسائلي هست که اين اقدام انجام نميشود و به جاي يک قيمت ثابت براي همه ، بدتر باعث چند قيمتي شدن گوشت ميشوند ، نياز به صفر تا صد نيست وقتي توليد و توزيع قيمت پايين بيايد و فروشگاها و عرضه کننده ها همه با يک نرخ گوشت را بخرند مجبو رند با يک نرخ بفروشند شما بايد هزينه و نظارت را به قسمت توليد و توزيع و کشتارگاه ببريد با قيمت مشخص و ثابت گوشت عرضه شود مثل گذشته

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top