بیشترین سن طلاق را بچه های دهه شصت از آن خود کردند. بیشترین خانه های مجردی متعلق به این نسل است. کمترین مدیریت در کشور را به این رده سنی دادند؛ سخت ترین کنکورها را برگزار کردند و بارها در مصاحبه های استخدامی رد شدند.
آدم های بلاتکلیف و سردرگمی که در میان بازی های سنتی و مدرن بچگی نکردند. تا وقتی بچه بودند دوران پدر سالاری بود و همین پدر که شدند زمانه عوض شد و شد فرزند سالاری.
دوره ای که با ترس و لرز لای پتو و پستو می توانستند فیلم قیصر را ببینند، حالا اما هر بالکن یک ماهواره دارد و مردم از فوران شبکه نمی دانند کدام فیلم را ببینند.
بچه های دهه شصت بچه های نسل سوخته که در برزخ افکار سنتی و مدرن زندگی کردند از سویی بحران و از سویی دیگر فرصتی طلایی هستند. بحرانند چون در این سالها کمترین توجه به آنها شده است و اگر این روند ادامه داشته باشد بحران شان بروز می کند و چونان خاکستری شعله ور می شوند و وای به بعدی که گفتنش هم سوز دارد.
فرصتی طلایی هستند چون گذشته سخت کشور را دیده اند و خوب می دانند در چه گذری از زمانه در حال گذرند. سپردن مدیریت به جوانانی که رهبر معظم انقلاب می گویند بی شک این رده سنی باید مورد توجه قرار بگیرد.
چهارمین جشنواره موسیقى فجر در البرز که ۸۰ درصد گروه های موسیقی از بچه های دهه شصت بودند چون خورشید درخشیدند ولی در محدودیت های تبلیغات محیطی پشت ابرها ماندند.
جلوگیری از هنرنمایی، بروز و ظهور نسلی که از گذشته مانده است و به تعبیر خودشان نسل سوخته اند اگر ادامه یابد، باد خاکسترشان را می برد و دودش چشم همه را می گیرد.
در این جشنواره که محلی برای مانور استعداد ها و محلی برای بیان گفتمان بود حضور رده سنی دهه شصت چشم گیر بود ولی بی اعتنایی مسوولان و مانع تراشی برای فضای تبلیغات آنها در شهر موجب شد که در سالن کمتر از ۲۰۰ نفری بزرگترین رویداد موسیقی استان برگزار شود.
با وجود برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده که بنا بود استاندار در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر سخنران باشد ولی نیامد و در خلوت مسوولان مانند افتتاحیه اختتامیه برگزار شد در حالیکه زمان برنامه بخاطر حضور استاندار جابجا شد و باز هم نیامد.
این بی اعتنایی ها فرصت دهه شصتی ها را به تهدید تبدیل می کند که باید گفت مقصر آقایانی هستند که صندلی پرستی شان قبله را گم کرده است.
از آنجا که استاندار در دولت به عنوان نماد جوانگرایی سکان استان را دست گرفته باید دید آیا در انتخابش از این گروه ها در مسند و مدیریت ها استفاده می کند؟

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top