رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس‌های خصوصی روز (یکشنبه 12 اسفند) در صحن علنی پارلمان اعلام وصول شد، گفت: این طرح با 16 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده و به زودی در صحن علنی پارلمان بررسی می‌شود.

وی افزود: در صورت تصویب طرح مذکور از سوی نمایندگان، هرگونه صدور مجوز تبلیغ یا تبلیغ کلاس‌های خصوصی، کلاس‌های کنکور و همچنین مدارس غیر انتفاعی از رسانه ملی ممنوع است و در صورت تخلف، مقام صدور مجوز و همچنین موسسات مذکور به جرایم سنگینی محکوم می‌شوند.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس با بیان اینکه در کشور‌های پیشرفته چیزی تحت عنوان کلاس‌های غیر انتفاعی و خصوصی وجود ندارد، تصریح کرد: ناکارآمدی حوزه آموزش و پرورش باعث بروز و ظهور چنین پدیده‌هایی در کشور شده است؛ اگر آموزش و پرورش وظایف خود را به درستی و به دقت انجام دهد دانش‌آموزان نیاز پیدا نمی‌کنند که به آموزشگاه‌ها و یا کلاس‌های خصوصی مراجعه کنند.

خضری با بیان اینکه تبلیغ این آموزشگاه‌ها به صورت گسترده از صدا و سیما پخش می‌شود، تصریح کرد: بیش از 85 درصد خانواده‌ها از عهده پرداخت هزینه‌ این کلاس‌ها بر نمی‌آیند.

به گزارش تسنیم،متن طرح ممنوعیت تبلیع کلاس‌های خصوصی به شرح زیر است:

 ماده واحده:

هرگونه صدور مجوز تبلیغ و یا تبلیغ کلاس‌های خصوصی، موسسات و آموزشگاه‌های رسمی و غیررسمی و تشویق به خرید کتاب‌ها جزوات و سایر محصولات آموزشی خارج از برنامه‌های تعیین شده مدارس دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در صدا و سیما و بیلبوردهای تبلیغاتی عمومی در شهرها و جاده‌ها و پیامک‌های مخابراتی ممنوع است.

مقام اداری تولید کننده و یا صادر کننده مجوز تبلیغ و رئیس مافوق  او به انفصال موقت از مشاغل دولتی از 3 تا 10 سال و موسسه آموزشگاه به پرداخت 5 تا 10 برابر مبلغ قرارداد محکوم می‌شوند.

منبع خبر تسنیم
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top