عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخ داد:

نرخ تورم در سال آینده چه تغییری می‌کند؟

وکیل ملت: ناصر موسوی لارگانی گفت: بانک مرکزی و مرکز آمار ایران نرخ تورم 350 قلم جنس را محاسبه و اعلام می‌کنند، اما 70 درصد از مردم جامعه تنها به آنچه که بر سر سفره خود دارند توجه ‌می‌کنند. به عبارتی آنچه که بر سر سفره مردم است نرخ تورم را تعیین می‌کند.

تاریخ انتشار: 17اسفند1397|22:01

نرخ تورم در سال آینده چه تغییری می‌کند؟
| کد خبر: 289690

طبق آخرین آمار مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه به نقطه به ۴۴ درصد رسیده است، نرخ تورم برای سال آینده  چند درصد پیش‌بینی می‌شود؟

ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، درگفتگو با «تجارت‌نیوز» گفت: نرخ تورمی که دولت اعلام می‌کند با نرخ تورمی که مردم در زندگی روزمره خود احساس می‌کنند متفاوت به نظر می‌رسد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارگری که ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد، اگر بخواهد تنها سه کیلوگرم گوشت خریداری کند حدود ۴۰۰ هزار تومان از میزان حقوقش خرج شده است، حال اگر این کارگر اجاره خونه هم پرداخت کند بدون شک نخواهد توانست ادامه زندگی دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: کارگران تنها می‎توانند به آنچه که بر سرسفره خود دارند توجه کنند و به کالاهای دیگر نمی‌توانند توجهی داشته باشند، بنابراین معتقدم نرخ تورمی که دولت اعلام می‌کند متفاوت است از نرخ تورمی که مردم در زندگی روزمره خود احساس می‌کنند.

موسوی لارگانی تاکید کرد: بانک مرکزی و مرکز آمار ایران نرخ تورم ۳۵۰ قلم جنس را محاسبه و اعلام می‌کنند، اما ۷۰ درصد از مردم جامعه تنها به آنچه که بر سر سفره خود دارند توجه ‌می‌کنند. به عبارتی آنچه که بر سر سفره مردم است نرخ تورم را تعیین می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا نرخ تورم در سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد، اما نمی‌توان گفت چند درصد افزایش پیدا می‌کند.

کلید واژه ها نرخ تورم - تغییر
منبع خبر تجارت نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top