«چارلی سامرز»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز جمعه بار دیگر به ترکیه درباره خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه هشدار داد و گفت در صورتی که آنکارا این کار را انجام دهد، به سامانه‌های پاتریوت دسترسی نخواهد داشت.

سامرز همچنین با بیان اینکه خرید اس-۴۰۰ برای ترکیه تبعات جدی دارد گفت که آمریکا اجازه داشتن جنگنده‌های اف-۳۵ را هم از ترکیه سلب خواهد کرد.

قصد ترکیه برای خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه تازه‌ترین موضوع برای تنش در روابط دو کشور متحد ناتو، آمریکا و ترکیه است. رئیس‌جمهور آمریکا اول اسفندماه طرحی را امضا کرده که تحویل جنگنده‌های «اف-۳۵» به ترکیه را تا زمان روشن شدن وضعیت خرید سامانه روسی «اس-۴۰۰» توسط ترکیه، به حالت معلق در می‌آورد.

ترکیه یکی از کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و واشنگتن می‌گوید ورود سامانه اس-۴۰۰ به شبکه پدافندی ناتو می‌تواند نقاط ضعف جنگنده‌های کشورهای عضو این پیمان را برای روسیه آشکار کند. علاوه بر این، کارشناسان آمریکایی می‌گویند واشنگتن نگران است که وابستگی به جنگ‌افزارهای روسی، آنکارا را بیش از پیش به سمت مسکو سوق دهد.
 

منبع خبر فارس
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

حقيقت
|
18اسفند ماه 1397
0
0
همين دست از رفتار و برخورد امريکا ميتونه براي کساني که در داخل دنباله رو غرب هستند عبرت باشد که امريکا و غرب فقط از رابطه با کشورها به دنبال وابسته کردن و مصرف کننده کردن اجناس غربي و تحت سلطه کردن سياستهاي اون کشوره و به نوعي با اين استعمار مدرن کشورهاي نوکر و زير دست منافع امريکارا با زحمت و تلاش خويش تقديم امريکا ميکنند و هروقت هم ديگر حاضر نباشند نوکري کنند و باج ندهند همان وابستگي و تحت سلطه بودن کار را بر انها سخت خاهد کرد همين ترکيه قابليتهاي واقعيش خيلي فراتر ازين هست که نيميش توسط امريکا به عنوان حق امريکا غارت ميشود ، ماهم اگر وابسته امريکا شويم با حمايت امريکا تجارتمان رونق پيدا ميکند اما بيشتر از همان رونق را امريکا به عنوان حق و حقوق و مزدش از ما ميگيرد و در اصل منابع و قابليت ما در اختيار امريکا قرار ميگيرد و مقدار ناچيزي هم گير سياسيون طرفدار امريکا و ملت از ان منافع بي نصيب خاهند ماند مثل زمان رضا شاه ملت در فقر و بدبختي و بيماري بدون امکانات اوليه ولي شاه و اطرافيانش غرق در رفاه و لذت و تجمل

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top