یک مطالعه علمی ثابت کرده که مردان، نسبت به درد، بیماری و مشکلات جسمی بیشتر واکنش نشان می دهند.

به عنوان مثال بارها دیده ایم که مردی در خانواده با یک سرماخوردگی، روزها در رخت خواب استراحت می کند، در حالی که زن خانواده با تب حتی 40 درجه ای هم باز به امور خانه رسیدگی رسیدگی می کند.

محققان دانشگاه تورنتو میشیسائو در کانادا با انجام مطالعه ای که نتایج آن در نشریه Current Biology Journal  منتشر شده، نشان می دهند که واکنش زنان و مردان نسبت به درد متفاوت است و زنان تمایل بیشتری دارند تا احساس درد را به فراموشی سپارند و کمتر به آن توجه کنند، در حالی که مردان حساسیت بیشتری نسبت به درد نشان می دهند.

در این مطالعه، محققان مردان، زنان و موش های آزمایشگاهی را در شرایطی خاص قرار می دادند تا درد خفیفی ناشی از سوختگی بدن را تحمل کنند. محققان طی انجام این مطالعه دریافتند که مردان، بیشتر از زنان درد را به خاطر می سپارند و هراس و ترس بیشتری از تکرار آن در طول مطالعه داشتند. جالب این که حتی موش های نر نیز، مانند مردان نسبت به درد واکنش مشابهی داشتند.

بنابراین، بر اساس این مطالعه و بر خلاف تصور عموم مردم که مردان مقاومت بیشتری دارند،  مردان بیشتر تخت تاثیر درد قرار می گیرند و نسبت به احساس درد حساس تر از زنان برخورد می کنند و دیر تر آن را از یاد می برند.

کلید واژه ها مردان - درد - زنان
منبع خبر بهداشت نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top