شبکه النهار الجزایر خبر داد که «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد.

بر اساس بیانیه رئیس جمهور الجزایر، وی همچنین اعلام کرد که قصد ندارد برای پنجمین بار خود را در این انتخابات نامزد کند و انتخابات ریاست جمهوری در این کشور پس از برگزاری گفت‌وگوهای ملی انجام خواهد شد.

بوتفلیقه گفت که در دوره انتقالی دولت موقت، پیشبرد امور را بر عهده خواهد داشت و در کوتاه‌ترین مدت اصلاحات در دولت انجام می‌شود.

رئیس جمهور الجزایر با اعلام آغاز اصلاحات عمیق با مشارکت گسترده جامعه مدنی این کشور گفت: پیام جوانان الجزایری را دریافت کردم.

بوتفلیقه در بیانیه خود تاکید کرد: آخرین وظیفه من تقویت پایه‌های جمهوری جدید برای نسل‌های آینده بوده و قانون اساسی جدید پس از نهایی شدن به همه پرسی گذاشته خواهد شد.

وی افزود که تمام وظایف و اختیارات ریاست جمهوری را به رئیس جمهور جدیدی که ملت با آزادی کامل آن را انتخاب خواهد کرد، محول می‌کنم.

همچنین رسانه‌ها از استعفای «احمد اویحی» نخست وزیر دولت الجزایر خبر می‌دهند و بوتفلیقه نیز استعفای وی را پذیرفته است.

پس از اعلام این خبر تعدادی از مردم الجزایر در خیابان‌های پایتخت به جشن و پایکوبی پرداختند.

الجزایر در هفته‌های اخیر شاهد تظاهرات معترضانی بود که خواستار عدم کاندیداتوری بوتفلیقه برای پنجمین بار در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بودند. عبدالعزیز بوتفلیقه از سال ۱۹۹۹ تاکنون قدرت را در الجزایر در دست دارد.

منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top