برخی منابع اعلام کرده‌اند که نمایندگان آمریکا و طالبان در آخرین روز مذاکرات دوجانبه در قطر درباره مبارزه با تروریست و خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به توافق رسیده‌اند.

گفتگوهای اخیر میان نمایندگان آمریکا و طالبان در پنجمین دور خود بود که در قطر برگزار می‌شد.

با این حال جزئیات زیادی از توافق احتمالی در مذاکرات آمریکا و طالبان منتشر نشده است.

در عین حال منابعی که نامشان فاش نشده، گفته‌اند که توافق دوطرف به دو زبان نوشته شده و قرار است بزودی زلمی خلیل‌زاد برای گفتگو با مقامات وزارت خارجه آمریکا به این کشور سفر کند.

همچنین گفته شده است که طالبان در این دور از گفتگوها در مورد قطع رابطه با همه گروه‌های تروریستی از جمله القاعده به توافق رسیده‌اند.

مسئله آتش بس و مذاکرات داخلی میان گروه‌های افغانستان نیز از دیگر موضوعات اعلامی در توافق آمریکا و طالبان اعلام شده است، هرچند تا کنون منابع رسمی این خبر را تائید نکرده‌اند.

طالبان نیز هنوز واکنشی به این خبر نداشته‌اند.

گفتگوها میان نمایندگان طالبان و آمریکا طی چند ماه گذشته جریان داشته است و در این مذاکرات همواره طالبان بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تاکید داشته‌اند.

کلید واژه ها آمریکا - طالبان - توافق
منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

حقدوست
|
21اسفند ماه 1397
0
0
امريکا همچنان بقاي قدرت و سلطه خود را در تجزيه و تضعيف خاورميانه بوسيله جنگ و شورش و اشوب ميبيند ولي از انجا که نفوذ خود در خاورميانه و بين کشورهاي مسلمان را از دست داده و از تلفات سنگين و از دست دادن منافع ميترسد ميخاهد موقتا از خاورميانه خارج شود و ادامه سياست تجزيه را توسط گروه هاي جنگ طلب مثل داعش القاعده و طالبان پيگيري کند و با گسترش اين جنگ و اشوبها به کل منطقه و ايجاد تفرقه و دميدن بر اتش کل منطقه رو شعله ور و تضعيف کند تا زمينه تضعيف منطقه فراهم شود و بتواند دوباره با قدرت نظامي و نفوذ خود ميان گروه هاي درگير براي امنيت و ارامش طرح تجزيه را خيلي راحت تر پيگيري کند کشورهاي منطقه بايد هوشيار باشند

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top