ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی
ادامه...

چند نکته کوتاه در مورد تخریب شجریان در مستند از سپیده تا فریاد

سهند ایرانمهر

وکیل ملت: ۱-آنها که می‌گویند این مستند علیه شجریان نیست کسانی هستند که با آغاز دوران "پسا تخریب"در سیما آشنایی ندارند. مختصات و شیوه آن را نمی‌شناسند و هنوز دنبال نشانگان پررنگ و گل درشت برای تخریب در فرآورده‌های صدا و سیما می‌گردند. در ایران امروز ما فلاکت و نیاز به منابع مالی و کارفرمایی بدان‌پایه رسیده که شمار افراد خلاق و آشنا به تکنیک‌های روز ولو غیرمعتقد به باور نهادهایی چون صداوسیما بیش از معتقدان است و البته خدمات‌شان هم.

تاریخ انتشار: 12فروردين1398|00:00

چند نکته کوتاه در مورد تخریب شجریان در مستند از سپیده تا فریاد
| کد خبر: 290452

  ۲-اینکه مستند در مقدمه وانمود می‌کند سیاسی شدن شجریان در سال هشتاد و هشت و خرق عادت بوده ناشی از فهم نادرست سیاست است . حتا اگر سروده‌های کاملا سیاسی شجریان( سپیده) را کنار بگذاریم ،از "شهریاران را چه شد"تا"زمستان"است و... همه درونمایه اجتماعی و سیاسی دارند و تطبیق شعر انتخابی با زمانه به خوبی اشراف خالق آن به سیاست را نشان می‌دهد.   ۳-اینکه بگوییم هیجان، شجریان را هم گرفتار و همسوی موج شورش گردیدهم سخنی کوته‌بینانه است‌ . شجریان هنرمند است و هنرش سخنگوی اوست. سخن آن روز او "تفنگت را زمین بگذار"است که اعلام صریح نفی خشونت و هیجان کاذب است نه گرفتار هیجان و شورش بودن!   ۴- #شجریان به سمت بددینی نرفته است اتفاقا او نشان داده است که طوطی مقلد نیست بلکه مضمون شعرهای وزینی را که می‌خواند کاملا فهمیده است. آن مضمون نیز ترجیح حقیقت بر طریقت و طریقت بر شریعت است. سخن بسیار و دلیل در رد ادعاهای مستند #از_سپیده_تا_فریاد بسیار بود اما به همین چند مورد بسنده می‌کنم.  

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

mhdt199
|
15فروردين ماه 1398
3
2
طریقت غیر از شریعت است
بساری از کسانی که قانون دین یا حتی بشر یا قانون الهی و شریعت را زیرپا می گذارند و حتی برخی آدم کشها ،طریقت و حقیقت را بهانه می کند
این همان بد دینی است
علی
|
17فروردين ماه 1398
1
1
تو خوبی
mhdt199
|
20فروردين ماه 1398
2
1
نه پس تو خوبی ...

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top