پرسپولیس برانکو چهار ساله شد: تاریخی و ماندگار

وکیل ملت: بهترین قرارداد را پرسپولیس چهار سال پیش امضا کرد. همان قرارداد مشروط با برانکو ایوانکوویچ که شاید حتی خودش هم باور نمی‌کرد این قرارداد سه بار تمدید شود.

تاریخ انتشار: 18فروردين1398|00:23

پرسپولیس برانکو چهار ساله شد: تاریخی و ماندگار
| کد خبر: 290709

همانگونه که موفقیت‌های امروز را هیچکس برای پرسپولیس زمین‌گیر آن روزها تصور نمی‌کرد. برانکو بهترین انتخاب پرسپولیس بود و حالا در چهار سالگی حضورش، شایعه جدایی او و بازگشتش به تیم‌ملی را مدام بیخ گوش‌مان زمزمه می‌کنند. هواداران پرسپولیس اما به جای گوش سپردن به این شایعه‌ که دلخواه‌شان نیست، به تکرار قهرمانی‌ها و موفقیت‌های این چهار سال دل خوش کرده‌‌ و به روزهای نیامده و جام‌های پیش‌رو امید بسته‌اند. حالا هت‌تریک قهرمانی در لیگ برتر و قهرمانی در آسیا کمترین توقع آنها از پروفسور است که معلوم نیست فصل آینده را هم با قرمزها آغاز خواهد کرد یا پیش از آن می‌رود


تازه‌ترین پست اینستاگرامی برانکو ایوانکوویچ که نخستین قراردادش با پرسپولیس را یادآوری کرده بود، می‌توانست خداحافظی هم تعبیر شود. اتفاقی که با توجه به بدون سرمربی ماندن تیم‌ ملی خیلی هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. مرد کروات اما به قول خودش می‌خواست لذت یادآوری خاطرات خوشش را با ما شریک شود که پای نخستین عکسش در پرسپولیس یعنی همان عکسی که به وقت امضای قرارداد در استانبول گرفته بود، نوشت: «خاطرات خوش. چهار سال پیش، وقتی با پرسپولیس قرارداد می‌بستم.»
درست چهار سال پیش بود که برانکو ایوانکوویچ برای نجات پرسپولیس به تهران آمد. هفدهم فروردین سال ۱۳۹۴. آن موقع برای آن پرسپولیس زمین‌گیر، هیچکس چنین روزهای خوشی را تصور نمی‌کرد. همه فقط دنبال راهی بودند برای بازگرداندن این تیم از مسیر سقوط و جز پروفسور کروات، شاید هیچکس از پس این کار بزرگ برنمی‌آمد. البته برانکو هم شروع خوبی با پرسپولیس نداشت و حتی این تیم تنها قعرنشینی‌اش را با این مربی تجربه کرد اما چند هفته بعد وقتی پرسپولیس اوج گرفت، دیگر هیچ تیمی به گرد پایش نرسید.
همین تیم یک فصل بعد از آن قعرنشینی دو هفته‌ای، قهرمانی در لیگ برتر را به خاطر تفاضل گل کمتر به استقلال خوزستان باخت و سپس دو فصل پشت سر هم جام قهرمانی را بالای سر برد. هواداران پرسپولیس در این 4 سال روزهایی را همراه با برانکو تجربه کرده‌‌اند که قبل از آن هیچ وقت نتوانسته بودند طعم آن را بچشند.
برانکو با حضور در پرسپولیس توانست در دو دوره پیاپی این تیم را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برساند و برای نخستین بار همراه با این تیم به فینال لیگ قهرمانان برسد. هر چند این فینال هم دست پرسپولیس را به جام نرساند و قرمزها با نایب قهرمانی از آسیا خداحافظی کردند.
اشک پرسپولیسی‌ها خیلی زود با پروفسور تبدیل به لبخند شد. برانکو در سال‌های حضورش در پرسپولیس قاب‌های ماندگار زیادی ثبت کرد که عمده آنها در جشن و شادی بود. مانند دو قهرمانی‌ متوالی در لیگ و پیروزی‌هایش در دربی‌. برانکو را باید مرد دربی‌ها نامید. او در این 4 سال 4 مرتبه استقلال را در لیگ شکست داد. در حالی که پرسپولیس پیش از او برای شکست دادن استقلال در لیگ دو برابر این زمان انتظار کشیده بود. قبل از برانکو، 8 سال طول کشید تا پرسپولیس 4 مرتبه استقلال را در لیگ شکست دهد اما مرد کروات طی 4 سال به این آمار رویایی دست پیدا کرد.
برانکو ایوانکوویچ طی 4 سال حضور در پرسپولیس، در 120 بازی لیگ برتری روی نیمکت نشست و در این 120 بازی، 71 پیروزی به دست آورد. در 33 بازی هم متوقف شد و 16 بار شکست خورد. برانکو با میانگین 05/2 امتیاز در هر بازی بهترین سرمربی تاریخ لیگ برتر از نظر میانگین امتیازی به حساب می‌آید و با 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی در لیگ برتر، پرافتخارترین سرمربی خارجی تاریخ لیگ برتر است.
 

 

دسته بندی ورزش , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top