انتخابات نمایندگان معلمان در شورای عالی آموزش‌ و پرورش در راستای برنامه‌های تحولی وزارت آموزش‌ و پرورش و حسب جلسه شانزدهم شورای معاونان در تاریخ ۱۹ آبان۱۳۹۷ مصوب شد و مقرر شد ۳ صاحب‌نظر عضو شورای عالی آموزش‌ و پرورش بر اساس رأی مستقیم فرهنگیان برگزیده و به شورای معاونان معرفی شوند تا پس از تأیید به عضویت شورای عالی آموزش‌ و پرورش درآیند که از بین سه منتخب کشوری الزاماً حداقل یک نفر از میان همکاران خانم باشد.

این انتخابات در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول به‌صورت استانی و به روش کاملاً الکترونیکی برگزار شده است و برای اجرای مرحله اول سامانه‌ای الکترونیکی و بر پایه وب طراحی‌شده بود که داوطلبان برای نامزدی انتخابات در آن ثبت‌نام و با دریافت تأییدیه می‌توانستند برنامه‌های خود را به جامعه فرهنگیان معرفی کنند.

مرحله دوم این انتخابات، کشوری است که در این مرحله راه‌یافتگان مرحله استانی در محلی که ستاد راهبری انتخابات تعیین می‌کند، گرد هم می‌آیند و به‌صورت حضوری با معرفی برنامه‌های خود باهم رقابت می‌کنند و از میان آن‌ها سه نفر که حائز بیشترین آراء باشند، انتخاب می‌شوند.

برای همه استان‌های کشور با توجه به جمعیت آماری فرهنگیان آن استان، در مرحله اول این انتخابات سهمیه‌ای در نظر گرفته‌شده بود.

منتخبین مرحله اول انتخابات (مرحله استانی یا به عبارتی راه‌یافتگان به مرحله کشوری) برای احراز صلاحیت خود باید از مراجع ذیصلاح تأییدیه دریافت کنند. این موضوع در میثاق‌نامه‌ای که در سامانه و هم به‌صورت حضوری در اجرای مرحله کشوری متعهد می‌شوند، تأکید و تصریح‌شده بود.

مرحله اول انتخابات، از روز شنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۷ تا روز جمعه ۳ اسفند۱۳۹۷ انجام شد و تمام فرهنگیان شاغل و بازنشسته اعم از آموزشی، اداری، دانشجو معلم می‌توانستند از طریق سایت و یا اپلیکیشن سینا با ورود به درگاه انتخابات شورای عالی با دسترسی به صفحه داوطلبین استان محل خدمت، هم‌زمان با مشاهده اسامی و اطلاعات کاندیداها با توجه به سهمیه تعیین‌شده برای آن استان، به داوطلبان موردنظر خود رأی دهند.

نتایج مرحله اول این انتخابات یک روز بعد از پایان انتخابات اعلام شد و مرحله استعلامات و رسیدگی به اعتراضات و از آن روز آغاز شد.

متن اطلاعیه شماره ۱۸ این ستاد به شرح زیر است:

ضمن تشکر از مشارکت و همراهی همکاران، به اطلاع می‌رسانیم نتایج نهایی مرحله اول انتخابات تعیین نمایندگان معلمان و مدیران مدارس در شورای عالی آموزش‌ و پرورش بعد از اخذ استعلامات لازم و بررسی اعتراضات، به تفکیک هر استان به شرح زیر اعلام می‌شود

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top