حمید رضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه تزکیه و تعلیم انسان را به تنهایی به بهشت نمی‌برد مگر آنکه نتیجه این دو امر به حکمت تبدیل شود گفت: تزکیه تا تبدیل به بصیرت نشود خدایی و الهی نمی‌شود، همچنین اگر تقوا با بصیرت توام شد ارزشمند است.

وی با اشاره به پخش کلیپ‌هایی از اجرای موسیقی‌های نابهنجار در مدارس، گفت: حرکت بین المللی که در فضای مجازی علیه آموزش وپرورش شروع شده، سعی دارد آموزش وپرورش را از مسیر اصلی منحرف کند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش عنوان کرد: به شدت موافق مدارس اسلامی و غیر انتفاعی مومن وانقلابی هستم، حتی موافق مدارس تیزهوشان و تقویت دانش آموزان نخبه هستم.

نماینده مجلس دهم عنوان کرد: بصیرت حرف اول را در هستی انسان می‌زند، اخیرا آمریکاییان کتابی در باب امنیت نوشته و درآن ذکر کرده اند در آینده، امنیت از آن انسان‌های با بصیر وآگاه خواهد بود، نه آن کشوری که قدرت هسته‌ای و نظامی داشته باشد.

حاجی بابایی ابراز کرد: طرح ۶ سال ابتدایی و ۶ سال مقطع دومی که در دوران وزراتم در آموزش وپرورش ایجاد کردم، نتیجه یک پژوهش بزرگ تربیت دینی و قرآنی بود، چرا که معتقدیم تربیت یک دانش آموز در دو دوره ۶ سال انجام و تثبیت می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین اظهار داشت: رهبری در فرمایشات خود نسبت به بحث فرهنگیان و نظام آموزش و پرورش تاکید داشته که به دو چیز اصلا نباید توجه کرد، یکی پول و یکی تعداد معلم، که اگر پول دارید برای هر دانش آموز یک معلم بذارید.

وی با بیان اینکه نباید حس بی اعتمادی نسبت به نظام آموزش وپرورش در کشور ایجاد شود، ابراز کرد: نظام تعلیم وتربیت را باید حفظ کرد، چرا که هدف برخی از هجمه‌های اخیر ایجاد این حس در بین مردم علیه نظام تعلیم و تربیت است.

وی تصریح کرد: در آموزش پرورش ۹۰۰هزار نفر استخدام هستند که ۷۰ هزار نفر خدمه بوده و ۲۲۵ هزار نفر مدیر و کارکنان و مابقی معلم هستند، در این شرایط متاسفانه برخی از مسئولان بی تدبیر، سخن از اضافه بودن ۳۰۰هزار نفری معلمین در کشور می‌کنند، در حالی که طبق بیان رهبری در جمع معلمان تا سال ۱۴۰۰، ۴۰۰هزار معلم کمبود داریم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس یادآور شد: نقش معلمان امروز تعیین کننده است، ما در این کشور کمبود پول نداریم، بلکه مشکل افرادی بوده که آموزش وپرورش را در کشور اولویت اول نمی‌دادند.

کلید واژه ها معلم - کمبود نیرو
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top