سخنگوی حزب کارگذاران سازندگی :

در پساتحریم 300 میلیارد دلار وارد کشور می شود

وکیل ملت: سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که در دوران پساتحریم 300 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری وارد کشور شود که استان‌ها نیز باید برای بهره‌مندی از این سرمایه‌ها طرح‌های بزرگی داشته باشند

تاریخ انتشار: 21مهر1394|22:10

در پساتحریم 300 میلیارد دلار وارد کشور می شود
| کد خبر: 30295

به گزارش وکیل ملت ، حسین مرعشی ‌امشب در گردهمایی «توسعه کرمانشاه در دوران پساتحریم» اظهار کرد: انتخابات 92 نقطه عطفی در تاریخ ایران بود که این کشور در مسیر جدیدی قرار گرفت و از مسیر با مقصد نامعلوم قبل از آن دور شد.

وی بیان داشت: با وجود تمام سختی‌ها دولتمردان ایرانی توانستند مهمتر از اقتصاد، امنیت و موقعیت کشور را تثبیت کنند و ایران در یک منطقه مستعد آشوب و بحران‌های خلق‌الساعه در حاشیه امنی قرار گرفت.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی افزود: امروز ایران توسط قدرت‌های بزرگ به رسمیت شناخته شده و پذیرفته‌اند که بدون ایران قدرتمند خاورمیانه آرام نمی‌گیرد و حتی بهانه‌گیری‌های مرتجعین عرب برای بهم زدن آرامش منطقه نیز ناشی از قدرت گرفتن ایران است.

مرعشی با بیان اینکه پس از تصویب برجام ایران وارد حیات سیاسی و اقتصادی جدیدی می‌شود، افزود: اینکه همه مشکلات کشور پس از برجام به پایان می‌رسد یا نه بستگی به فعالیت و همت همه ما دارد.

وی به تجربه سه‌گانه کشورهای دنیا با دنیای غرب اشاره کرد و گفت: کشورهای عربی که ذخایر باارزش خود را در قبال واردات کالا معاوضه می‌کنند در این زمینه تجربه خوبی ندارند و روسیه نیز که عزتش را فدای داشتن مظاهر غربی برای این ارتباط کرده‌ نیز ارتباط قابل قبولی نداشته است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: چین تنها کشوری است که در این زمینه هوشمندانه عمل کرده ‌و در برابر ورود دانش از دنیای غرب امروز به یکی از قدرت‌های جهان تبدیل شده است.

مرعشی با اذعان بر اینکه تمام مشکل‌های ایران حاصل تحریم‌ها نیست که تمام آنها با لغو تحریم‌ها برطرف شود، افزود: در حال حاضر فضایی که علیه ایران بود به نفعش شکل گرفته و امکان جهش فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی و در اقتصاد ملی و منطقه‌ای همت مدیران و کارآفرینان جایگاه ایران در جهان را معرفی می‌کند و سه امکان مشخص در آینده در اختیار کشور قرار دارد که باید از آنها نهایت استفاده را برد.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی فراهم شدن زمینه خرید تکنولوژی اعم از فیزیکی و دانش علمی، در اختیار داشتن پول ارزان و تسهیلات با بهره‌های پایین خارجی و تعریف طرح‌های با ظرفیت بین‌المللی را از فرصت‌های پیش‌روی کشور عنوان کرد.

مرعشی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که در دوران پساتحریم 300 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری وارد کشور شود که استان‌ها نیز باید برای بهره‌مندی از این سرمایه‌ها طرح‌های بزرگی داشته باشند تا بتوانند سرمایه‌گذاران را جذب کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمانشاه برای جذب سرمایه‌گذاری، یادآور شد: کرمانشاه 2.6 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده که می‌تواند سهم 7 میلیارد دلاری برابر با 2.6 درصدی از سرمایه 300 میلیارد دلاری را داشته باشد، اما باید دید که چه طرح‌هایی برای جذب این سرمایه‌ها دارد.

مرعشی نقص مهم استان کرمانشاه را توزیع نامناسب جمعیت برشمرد و گفت: 44 درصد جمعیت استان کرمانشاه در مرکز قرار گرفته و در سرمایه‌گذاری‌ها باید از مرکز استان فاصله گرفت تا شکاف جمعیتی بین شهرهای استان کاهش یابد.

وی بیان داشت: یک اشتباه استراتژیک در ایران وجود دارد و آن هم این است که مدیران کشور پشت تریبون‌ها بدون سند ادعا می‌کند که ایران کشور ثروتمندی است که این اشتباه‌ترین ادعاست.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که تولید ناخالص داخلی ایران با 80 میلیون نفر جمعیت برابر با تولید یک کشور عربی با 2 میلیون نفر است.

مرعشی تصریح کرد: همین گزافه‌گویی‌ها و افکار بود که یک نفر در قامت رئیس جمهور ایران با محتاج کردن مردم به یارانه 45 هزار تومانی ادعا می‌کرد که بیکاری و فقر را ریشه‌کن می‌کند و خطر برگشت این افکار کشور را تهدید می‌کند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top