رئیس دادگستری ساوه:

ساخت و سازهای غیرمجاز در ساوه نتیجه بی برنامگی گذشته است

وکیل ملت: ساوه-رئیس دادگستری ساوه گفت: کم توجهی به ساخت و سازهای غیر مجاز در ساوه طی سال های گذشته، بروز حاشیه نشینی و سکونت گاه های غیراصولی را به همراه داشته و این نتیجه بی برنامگی و عدم آینده نگری است.

تاریخ انتشار: 24مهر1394|23:10

ساخت و سازهای غیرمجاز در ساوه نتیجه بی برنامگی گذشته است
| کد خبر: 31920

به گزارش وکیل ملت، احمد چراغی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان ساوه اظهار داشت: اگر امروز درست برنامه ریزی نکنیم، مشکلات روی هم انباشته خواهند شد و این کوتاهی ها معضلاتی را برای نسل های آینده رقم می زند؛ به طور مثال کم توجهی به ساخت و سازهای غیر مجاز در گذشته شهر ساوه، بروز پدیده حاشیه نشینی و سکونت گاه های غیر اصولی را به همراه داشته که مسئولان گذشته باید پاسخگو باشند چون این نتیجه بی برنامه گی و عدم پیگیری آنها بوده است.

وی افزود: عدم توجه به قانون و بی برنامگی گذشته موجب شده که هم اینک یک شهر نامناسب از نظر معماری شهری داشته باشیم و اگر امروز نیز با دقت، مدیریت و برنامه ریزی نداشته باشیم مجبوریم خرابه ای دیگر را تحویل آیندگان این شهر دهیم.

چراغی ابراز داشت: برگزاری این چنین جلسات نیز باید حرکتی در جهت اجرای قانون و عدالت باشد، چون خروج از مسیر قانون خلاف عدالت است و قابل جبران نخواهد بود بنابراین باید برگزاری این جلسه ها توسط مسئولان زمینه ساز برای اجرای قانون و جلوگیری از هر گونه تخلف و بی قانونی باشد.

 وی تصریح کرد: متاسفانه علیرغم تلاش های انجام شده توسط مسئولان در سطح شهرستان در برخی موارد قانون به درستی اجرا نمی شود و لازم است این نکته را بدانیم که هر گونه کوتاهی امروز ما در آینده پاسخ نخواهد داشت چون به نام ما ثبت می شود و دیگر نخواهیم توانست از خود دفاع کنیم.

چراغی گفت: طی دوسال اخیر شورای اسلامی شهر و شهرداری ساوه با برنامه ریزی های انجام شده، موفقیت های خوبی در زمینه جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر به دست آورده اند اما در برخی بخش ها نتیجه خوبی نگرفته ایم و هنوز ساخت و سازهای خلاف قانون انجام می شود.

وی افزود: یقین دارم که اینگونه ساخت و سازهای غیر اصولی به نفع مردم نبوده بلکه به ضرر آیندگان است و چنانچه با کم توجهی به قانون اجازه دهیم خانه هایی غیر استاندارد ساخته و مردم در آن سکونت یابند در صورت کمترین زلزله هزاران نفر زیر آوار می روند، لذا باید با توجه به قانون و مسائل کارشناسی دقیق و جدی از این اتفاق پیشگیری کنیم.

رئیس دادگستری ساوه همچنین در این جلسه تاکید کرد که هر گونه ساخت و ساز در اراضی ملی قابل اغماض نیست و ارائه هرگونه خدمات توسط دستگاه های خدماتی نیز در اراضی ملی بر اساس قانون ممنوع است. 

چراغی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله حسین(ع) بیان داشت: آنچه امروز موجب شده تا دشمنان با تمام توان در جنگ اقتصادی و نرم نتوانند به کشور ما آسیب بزنند، این است که محرم و صفر کشور را در برابر تهدیدات دشمنان نظام و انقلاب بیمه کرده است.

وی با بیان اینکه مقاومت شیعه ناشی از حرکت امام حسین(ع) است، افزود: بیشترین ترس و واهمه و ناتوانی دشمنان در برابر شیعیان جهان اسلام از محرم و صفر و مجالس حسینی است لذا آنها تلاش می کنند که بنیاد و اساس این ارزش ها را از بین ببرند، اما برخلاف خواسته آنان کشورهای شیعی در حال رشد هستند و ما نیز به برکت محرم و صفر باید در این مسیر تلاش کنیم.

در ادامه این جلسه موضوع های جلسه شامل لزوم تامین پارکینگ واحدهای مسکونی و تجاری، لزوم اجرای رای احکام کمیسیون ماده ۱۰۰، صیانت از اراضی ملی و مشکلات منطقه عباس آباد شهر ساوه مطرح و پس از بحث و تبادل نظر اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان این جلسه مصوباتی در پی داشت.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top