ایجاد معاونت حقوقی در استانداری ها ضروری است

وکیل ملت: شهرکرد _ مسوولان، و فعالان حوزه حقوقی در چهارمحال و بختیاری، راه اندازی و فعالیت معاونت حقوقی در استانداری ها و دستگاه های اجرایی را ضروری دانستند.

تاریخ انتشار: 25مهر1394|19:30

ایجاد معاونت حقوقی در استانداری ها ضروری است
| کد خبر: 32555

به گزارش وکیل ملت ، کارشناسان حوزه حقوقی چهارمحال و بختیاری روز شنبه در همایش شورای هماهنگی امور حقوقی که با حضور معاون حقوقی رییس جمهوری در شهرکرد، برگزار شد، اظهار داشتند: در صورت استفاده از کارشناسان حقوقی در دستگاه های اجرایی از وقوع بسیاری از جرایم و اختلافات بین دستگاهی پیشگیری می شود.
مدیرکل جدید دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری چهارمحال وبختیاری در این همایش گفت: در راستای رفع مشکلات مردم، نهادینه کردن قانون، پیشگیری از اختلاف بین دستگاهی و افزایش دانش مسئولان باید باهماهنگی حقوقی بین دستگاهی و نهادهای حکومتی و قوای مختلف ایجاد شود.
محمد مراد رئیسی آموزش مستمر، متمرکز و الکترونیکی کارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی را در راستای پیشگیری از مشکلات حقوقی دستگاه ها تاثیر گذار عنوان کرد.
به گفته وی، تشکیل شعبه های تخصصی در دادگاه ها و مشخص کردن معین حقوقی برای هر استان از دیگر عوامل پیشگیری از بروز مشکلات حقوقی برشمرد.
رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری نیز در این همایش گفت: سابقه نشان می دهد که در برخی از موارد در سطح ملی و استانی برخی از مدیران به دلیل ناآگاهی و یا عملکرد سلیقه ای، مرتکب قانون گریزی شده اند.
سید عبدالله موسوی ادامه داد: ایجاد شورایی در نهاد ریاست جمهوری برای نظارت بیشتر بر فعالیت مدیران به منظور افزایش ضریب اطمینان و سلامت اداری ضروری به نظر می رسد.
به گفته وی، مسئولان برای حل مشکلات کیفری دستگاه های اجرایی به مراجع قضایی و برای رفع مشکلات حقوقی به مراجع حل اختلاف مراجعه کنند.
موسوی تصریح کرد: فعالیت معاونت حقوقی در استانداری و دستگاه های اجرایی ضرورت غیرقابل انکار دارد.
مدیرکل دیوان محاسبات چهارمحال و بختیاری نیز در این همایش گفت: عکس العمل قانونی و قضایی در برابر تخلف ها و اجرای رای قضایی ضعیف است.
یدالله حبیبی اظهار داشت: کوتاهی در اجرای رای قضایی منجر به متضرر شدن افراد بسیاری می شود.
به گفته وی، هنوز جایگاه حقوقی در دستگاه های اجرایی تبیین نشده است.
همایش شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری روز شنبه با حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری در شهرکرد برگزار شد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top